החשיבות של קורס עזרה ראשונה למצילים

החשיבות של קורס עזרה ראשונה למצילים

העבודה כמציל נתפסת לא פעם כעבודה פשוטה ונעימה במיוחד. מי שזוכה בתפקיד הנחשק מבלה את היום תחת השמש, מול הים או הבריכה, וזו בעיקר ההזדמנות שלו "לתפוס צבע". בפועל זה לא באמת נכון. למעשה, המציל נדרש להיות תמיד ערני וקשוב לסביבה, לנסות למנוע פגיעות – וגם לסייע למי שטבע, החליק או נפצע במהלך השהות בים, על החוף או ברחבת הבריכה. כדי להעניק את הסיוע הזה נדרשת השלמת קורס עזרה ראשונה, ורק מי שהשלים את הקורס ולמד במסגרתו החייאה וטיפול בפציעות שונות, הוא זה שיוכל לשבת על כיסא המציל ולספק עזרה בשעת הצורך.

קורס ריענון עזרה ראשונה – מדי שנה

החשיבות של קורס עזרה ראשונה למצילים
החשיבות של קורס עזרה ראשונה למצילים

לאחר השלמת קורס עזרה ראשונה למצילים אתם יכולים להתחיל לעבוד, אבל חשוב לזכור שבכל שנה תצטרכו לעבור שוב קורס ריענון עזרה ראשונה. זוהי נקודה חשובה מאוד משום שהקורס הזה הוא בעל ערך רב, לא רק ברמה התיאורטית אלא בעיקר ברמה הפרקטית. למרבה המזל אנחנו לא נתקלים בטביעות מדי יום וגם לא באנשים שמחליקים או נפגעים בבריכה או בים, לפחות לא בתדירות גבוהה במיוחד. מצד שני, אם אנחנו לא מתרגלים ומרעננים את הידע אנחנו עשויים לקפוא ברגע שבו מצב החירום יופיע בכל זאת. קורס עזרה ראשונה הוא כלי בסיסי שיעזור לנו להגיע מוכנים יותר, בעוד קורס ריענון עזרה ראשונה למצילים (ולאנשי מקצוע אחרים) יאפשר חזרה על המידע החשוב הזה.

החייאה, חבישת פצועים וזיהוי פגיעות

אם המטרה היא להציע טיפול מהיר ונכון לנפגעים בשטח, בין אם מדובר בילד שטבע או במבוגר שהחליק על שפת הבריכה, קורס עזרה ראשונה למצילים הוא מקום מצוין וחשוב להתחיל ממנו. במסגרת הקורס אנחנו לומדים להכיר שיטות טיפול שונות. אנחנו לומדים לעומק כל מערכת בסיסית בגוף, מזהים פגיעות ופציעות, מאבחנים בעיות שונות וגם מזהים סימפטומים של מחלות שונות – לרבות מחלות לב וכלי דם. רק עם הידע הזה, שאותו אפשר לקבל במסגרת קורס עזרה ראשונה, אפשר להציל חיים. רק עם חזרה תדירה על הידע הזה מדי שנה במסגרת קורס ריענון עזרה ראשונה, נוכל לדעת שאנחנו תמיד מוכנים. בכל שלב, בכל מקום, לכל סיטואציה באשר היא.