הקורס החשוב ביותר – קורס עזרה ראשונה

הקורס החשוב ביותר – קורס עזרה ראשונה

אנחנו משקיעים לא מעט זמן בלימודים. זה התחיל הרבה לפני תקופת הבגרויות וזה ממשיך גם אחרי השירות הצבאי. אנחנו משלימים לימודים אקדמיים, עוברים השתלמויות בעבודה ובוחרים קורסים וחוגים מפעם לפעם כדי להעשיר את הידע שלנו. אלא שיש קורס אחד בעל חשיבות עליונה, כזה שמעניק ידע שיכול להציל חיים ולחולל הבדל גדול ברגעי חירום ומשבר – קורס עזרה ראשונה. הוא אולי לא יקדם אותנו לעבר העלאה במשכורת או משרה בכירה, והוא גם לא ייכלל בציון הסופי של התואר האקדמי, אבל הידע הפרקטי שהוא יעניק לנו שווה הרבה יותר, ונגלה את זה רק בשעת צרה, בתקווה

הקורס החשוב ביותר- קורס עזרה ראשונה
הקורס החשוב ביותר- קורס עזרה ראשונה

שלעולם לא נעמוד במבחן הזה.

הסילבוס של קורס עזרה ראשונה

כשאנחנו נרשמים לקורס, השתלמות או מסלול לימודים לתואר ראשון, אנחנו רגילים לקבל סילבוס שמורכב מרשימת מטלות קריאה מייגעות ומפרכות, וגם משלל נושאים שאנחנו לא לגמרי מבינים. הסילבוס של קורס עזרה ראשונה שונה לחלוטין. הוא מורכב מכל הידע שאנחנו פשוט חייבים לקבל, בין אם אנחנו עובדים (או מתכננים לעבוד) במקום שבו הסכנות רבות, ובין אם אנחנו רוצים להיות ערוכים לתרחיש שבו ניקלע לתאונה, פיגוע, אסון טבע או כל מקרה חירום אחר. הידע הזה כולל את ההיכרות עם האנטומיה שלנו. בקורס הזה אנחנו לומדים על המערכות השונות, על התפקוד התקין שלהן ועל מה שעשוי לפגוע בו. עוד לפני שנלמד איך לחבוש פציעות או לטפל באדם שאיבד הכרה, נכיר את כל הגורמים שעשויים להוביל לנקודה הזו.

תרגול מציל חיים

לצד הידע הטכני והתיאורטי, קורס עזרה ראשונה מספק לנו הזדמנות להתנסות בפרקטיקה. אנחנו לא רק לומדים איך מבצעים החייאה, אלא מתנסים בביצוע הפעולה כדי שנדע לעשות את זה נכון אם וכאשר יהיה בכך צורך. בקורס הזה אנחנו גם לומדים את השימוש בערכת עזרה ראשונה ומבינים איך כל פריט בערכה הזה יכול לעזור לאדם פצוע. אם נדמה לכם שהידע הזה, חשוב ככל שיהיה, עשוי להיאבד אם לא תשתמשו בו בשגרה (והתקווה היא לא תצטרכו להשתמש בו), אתם לא לגמרי טועים. קורסי ריענון עזרה ראשונה הם בדיוק הפתרון לסוגיה הזו. כך, מדי שנתיים, תוכלו לחזור על החומר, להתעדכן בשינויים ובפיתוחים שהתגלו מאז הפעם האחרונה שלמדתם אנטומיה ושיטות החייאה, ולשפר עוד יותר את היכולת שלכם להגיב בשעת משבר, ולהגיש טיפול מסור ומהיר לכל פצוע ופצועה בשטח.