החשיבות העצומה של קורס ריענון עזרה ראשונה

החשיבות העצומה של קורס ריענון עזרה ראשונה

ריענון קטן שמציל חיים

החשיבות העצומה של קורס ריענון עזרה ראשונה
החשיבות העצומה של קורס ריענון עזרה ראשונה

עזרה ראשונה היא ללא ספק קריטית. במצבים רבים היא עשויה להציל חיים ולשפר את מצבו של החולה בזכות כמה צעדים קטנים שמתבצעים עוד בשטח, לפני הפינוי לבית החולים. לצד חיילים, שוטרים, אנשי חינוך ואנשי מקצוע רבים אחרים, גם אנחנו – כהורים או כעוברי אורח – בוחרים לעבור לא פעם קורס עזרה ראשונה. זו בחירה חשובה שמספקת לנו את הכלים הדרושים כדי להתמודד עם המציאות בשטח. זו גם הבחירה שמאפשרת לנו להגיב מהר ונכון כשאדם מבוגר נופל או מתמוטט, כשאנחנו נקלעים לזירת תאונה או שריפה, או כשאנחנו עדים לתקרית אלימה. אז נכון, תושייה היא חשובה, וגם הערנות, אבל ללא הכלים הפרקטיים נתקשה לספק עזרה אמיתית לאדם שלפנינו. מצד שני, בעידן שבו הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מטורף גם המכשור הרפואי ואמצעי הטיפול מתקדמים, מה שהופך קורסי ריענון עזרה ראשונה לחשובים במיוחד.

מרעננים את הידע הפרקטי

יש מקומות עבודה ובתי עסק שבהם קורס עזרה ראשונה הוא כמעט בגדר הכרח, ובהם גם ריענון עזרה ראשונה יידרש מדי שנתיים. בתי העסק הללו מורכבים לא פעם ממכשור כבד, ציוד או חומרים שהשימוש בהם מחייב גם כללי זהירות משמעותיים בשגרה אבל גם מודעות והיערכות לשעת חירום. מפעלים עם מכונות כבדות הם דוגמה טובה לבתי עסק מהסוג הזה, וגם מעבדות, מסעדות ואפילו חדרי כושר שבהם מכשירי אימון כבדים או בריכה שבה קיימת סכנת טביעה. קורס עזרה ראשונה הוא קריטי גם בקרב אנשי מקצוע שנחשפים לסיכונים שונים, בהם גם אנשי החינוך שאחראיים לשלומם של ילדינו. כדי לוודא שהידע החשוב יישמר גם אם מעולם לא התנסו בו בפועל, וגם אם חלו שינויים במכשור הרפואי ובאמצעי הטיפול הקיימים, קורס ריענון עזרה ראשונה הוא קריטי והוא נדרש מכל מי שעבר הכשרה וקיבל תעודת מגיש ע"ר.

מה לומדים במסגרת קורס ריענון עזרה ראשונה?

אם החלטתם לרענן את הידע שרכשתם בקורס עזרה ראשונה, או אם אתם נדרשים לעבור ריענון כדי לחדש את תעודת מגיש העזרה הראשונה, זו הזדמנות מצוינת לחזור על ידע שלא משמש אותנו מדי יום בעבודה או בחיים האישיים. החזרה על הידע התיאורטי והטכני, על ההיכרות עם מערכות שונות בגוף שהכרנו לפני שנתיים בקורס אבל מאז לא שיננו את פעילותן, ועל סכמת ההחייאה שלמדנו אבל לא התנסינו בה (למרבה המזל), זוהי חזרה חשובה. במציאות משתנה ודינמית כמו שלנו, ריענון עזרה ראשונה הוא ככל הנראה אחד המהלכים החשובים ביותר, גם אם נדמה לנו שאנחנו כבר יודעים הכול.