החשיבות של קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה

החשיבות של קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה

כולנו שולחים את הילדים שלנו לגנים ולבתי הספר מדי יום, ושם אנחנו מפקידים את האחריות על ביטחונם של הקטנטנים בידיהם של אנשי החינוך ההוראה. הגננת, המורה או מנהל בית הספר, אלה הם האנשים שנמצאים עם הילדים שלנו במשך שעות ארוכות והם אחראיים לא רק ללמד אותם חשבון ועברית או להקנות להם ערכים. הם אמורים לדאוג גם לשלומם ולהבטיח עד כמה שאפשר שהילדים יחזרו הביתה בשלום. זו בדיוק הסיבה לכך שמשרד החינוך מחייב את המורים בישראל לעבור קורס עזרה ראשונה, ואף לבצע קורס ריענון עזרה ראשונה על פי הצורך. למה זה חשוב כל כך, מה לומדים

החשיבות של קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה
החשיבות של קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה

אנשי החינוך במסגרת הקורס, ומתי נבצע ריענון עזרה ראשונה? התשובות לפניכם.

תגובה מהירה לאירועים

עובדי ההוראה בגנים ובבתי הספר הם ללא ספק המבוגר האחראי, אלה שיכולים לספק את המענה המהיר ביותר במצב חירום. התגובה המהירה עשויה להידרש כשילד נופל או נפצע, כשתאונת דרכים מתרחשת מחוץ לשער בית הספר, וגם כשבקרבת מקום מתרחש פיגוע טרור. גם אסונות טבע בלתי צפויים כמו רעידות אדמה עשויים להוביל לפגיעות שונות. קורס עזרה ראשונה לעובדי הוראה הוא הקורס שמעניק להם את הידע הדרוש כדי שיוכלו לפעול בצורה נכונה ויעילה ברגעי האמת. כך הם יקבלו את הידע הבסיסי שיאפשר לכם להעניק טיפול רפואי ראשוני, וכך הם ילמדו כיצד לבצע החייאה, להתמודד עם שברים או עם דימומים ואיך ניתן לסייע בשטח לפני שהפרמדיק או הרופא יגיעו אל השטח.

קורס עזרה ראשונה וביצוע הריענון

מורים ואנשי חינוך לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה איך לזהות בעיות שונות ואיך לטפל בהן. למשל, לצורך ביצוע החייאה נדרש רצף פעולות מדויק וקבוע מראש, ורק ההיכרות עמו תאפשר לבצע החייאה ולהציל חיי אדם. גם טיפול באנשים שאיבדו את ההכרה, טיפול בטראומות או בשטפי דם ומתן מענה ראשונה לפגיעות ראש, את כל אלה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה. מי שמשלים את הקורס ומקבל תעודת מגיש עזרה ראשונה יידרש לעבור גם ריענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. הריענון הוא ללא ספק חשוב, בוודאי בעידן שבו ממשיכים להתפתח מכשירים וכלים מתקדמים. במילים אחרות, יש לנו תמיד מה ללמוד, ובתחום חשוב כל כך בהחלט רצוי להישאר תמיד עם היד על הדופק. במלוא מובן המילה.