לוכד נחשים בירושלים

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

לוכד נחשים מקצועי בירושלים והסביבה

במידה ואתם מחפשים לוכד נחשים בירושלים הגעתם למקום הנכון, לוכד מורשה ומקצועי בדרך אלייך.

מוקד לוכדי הנחשים של הלוכדים, זמין 24/7 לתת מענה אנושי במקרה שנתקלתם בנחש, למען הסר ספק מדובר בעסק פרטי ולא במוקד העירוני, במידה ונתקלתם בנחש בבית, בגינה או באוטו ניתן לפנות למוקד של הלוכדים.

לכידת נחש

לכידת נחש

למה להזמין לוכד נחשים דרכנו?

לוכד נחשים הוא מקצוע שדורש מיומנות וניסיון, לעיתים ללקוח אין קשר עין עם הנחש ויש צורך לבצע סריקה יסודית כדי לאתר את הנחש, לוכד מנוסה ידע איפה יותר סביר לחפש.

ירושלים היא עיר גדולה, המתנה ממושכת ללוכד יכולה לעלות לכם ביוקר משום שבזמן הזה הנחש יכול להימלט ולמצוא מסתור חדש בגינה, אנו עובדים עם מספר לוכדי נחשים מורשים הפרושים בנקודות שונות ברחבי העיר.

ישנם לוכדים שאינם מורשים לעסוק בלכידת נחשים, לעיתים הצעת מחיר מפתה יכולה לעלות לכם ביוקר, ראשית על פי חוק רק ללוכד שמחזיק בהיתר לכידה בתוקף מותר ללכוד את הנחש, בנוסף לכך לוכד שאינו מיומן מעמיד את עצמו ואתכם בסכנה במידה ויבצע סריקה מרושלת.

כמה עולה לוכד נחשים?

לרוב המחיר עבור סריקה יהיה 600-800 ש”ח, יחד עם זאת חשוב להבין שאין סריקות זהות אלא רק סריקות דומות, כדי להיות בטוחים שהזמנתם לוכד אמין שימו לב לשאלות שהוא שואל אתכם כבר בשיחת הטלפון, במידה והלוכד לא ציין את המחיר עבור הסריקה יש לשאול אותו כמה הסריקה תעלה כדי להימנע מאי נעימות.

המשתנים שיכולים לגרום למחיר הלכידה להיות גבוה יותר יהיו, כמה שטח על הלוכד לסרוק, האם מדובר בעבודה בגובה, האם הסריקה צריכה להתבצע בשבת או בחג, מורכבות הסריקה (למשל סריקה ברכב תהיה מורכבת יותר).

בכל מקרה לוכד מורשה ואמין בדרך כלל ייתן אחריות על העבודה, האחריות מוגבלת בזמן ובממוצע נהוג לתת שבועיים לערך, המשמעות של האחריות היא, שבמידה והנחש לא אותר ונצפה בשנית לאחר הסריקה, הלוכד יגיע פעם נוספת, ללא חיוב נוסף.

אם הלוכד לא ציין את מתן האחריות בשיחה, תשאלו אותו האם הוא נותן אחריות ולכמה זמן.

נחשים ארסיים בישראל

בישראל ניתן למצוא 9 מינים של נחשים ארסיים, אל תדאגו לא את כולם אפשר למצוא בירושלים.

הנחש הארסי שנפוץ בירושלים הוא הצפע המצוי הידוע גם בשם צפע ארצישראלי, נחש זה הוא האחראי הבלעדי לרוב מקרי ההכשה בארץ, הצפע המצוי פעיל בעיקר בלילות הקיץ אך ניתן לצפות בו גם במהלך היום.

הצפע המצוי ארסי מהרגע שהוא מגיח לאוויר העולם, אז גם אם ראיתם נחש קטן זה לא אומר שלא נשקפת ממנו סכנה.

פרט לכך שהצפע המצוי הוא הנחש הארסי הנפוץ ביותר בישראל, הוא גם הנחש המוכר ביותר בישראל.

הצפע מוזכר במקורות “כי משורש נחש יצא צפע ופריו שרף מעופף”, גם היום ניתן למצוא אזכורים תרבותיים לצפע בסדרות וסרטים (בעיקר קומדיה), במהלך מלחמת המפרץ בשנת 1991 “נחש צפע” הייתה האזעקה שהתריעה לפני נפילת טילי סקאד מעירק.

הצפע המצוי נבחר לנחש הלאומי של ישרל על ידי הצבעה פתוחה שנערכה בנובמבר 2018.

לוכד נחש בירושלים

לוכד נחש בירושלים

פרט לצפע המצוי המינים הארסיים שחיים בישראל הם, צפע החרמון, פתן שחור, צפעון שחור (שרף עין גדי), אפעה מגוון, שפיפון, עכן קטן, עכן גדול ועכן החרטומים.

 

הדברת נחשים

בניגוד למזיקים כמו עכברים, חולדות, מקקים וכו’ הנחשים הם ערך טבע מוגן והפגיעה בהם אסורה, יתרה מזאת אין דרך באמת להדביר נחשים.

“תרופות סבתא” כגון סיד וביצים אינן יעילות, למעשה יש מיני נחשים שניזונים גם מביצים, לוכד מורשה ומקצועי אמור ללכוד את הנחש בצורה הומנית.

הרחקת נחשים

כמו שמצויין לעיל, אין דרך להדביר נחשים אבל יש פעולות שיקטינו את הסבירות שהנחש יכנס דווקא לגינה שלנו.

הרחקת נחשים תהיה פעולה מונעת, כמובן שאם הנחש כבר נכנס לגינה צריך להזמין לוכד נחשים שירחיק את הנחש בחזרה לטבע, אז איך הרחקת נחשים מהגינה עובדת?

הדברה

במידה ויש לנו עכברים או חולדות בבית ובגינה הנחש יגיע בעקבות האוכל, אל תזניחו “מכה” של מכרסמים גם אם הם בגינה, רצוי להשתמש במלכודות קפיץ ולא ברעל, שכן הרעל לא הורג את החולדה מייד והריח של הפגר עדיין ימשוך את הנחש לאזור.

הרחקת יונים

פרט למכרסמים מיני נחשים מסויימים שחיים באזור ירושלים (לרבות הצפע המצוי), ניזונים גם מציפורים, הצפע לדוג’ יודע לטפס גם לעליות גג שבהן יונים החליטו לקנן.

חיות מחמד

חיות מחמד יכולות להוות מוקד משיכה לנחשים, באופן ישיר ובאופן עקיף.

באופן עקיף – מזון לכלבים וחתולים שנשאר בגינה מהווה מוקד משיכה לעכברים וחולדות.

באופן ישיר – מכרסמים שמגדלים בגינה (שרקנים, ארנבות), תוכים וציפורי נוי ימשכו את הנחש.

בשביל להתמודד עם הבעיות הנ”ל דאגו לשמור את המזון של החיות בפח אטום (ניתן לרכוש בכל חנות חיות), עם חיות שחיות בחצר ההרחקה של הנחש כבר תהיה פחות יעילה, עדיין מומלץ לנסות לרשת את הכלוב ברשת לולים צפופה בקוטר של 1 ס”מ.

סדר וניקיון

רוב הזמן הנחש הוא סטטי ואינו נמצא בתנועה, הנחש יעדיף להימצא מאחורי מסתור שהיה מונח בגינה זמן רב והגישה אליו מוגבלת, בצעו ניקיון יסודי ובמידה ויש גרוטאות שאי אפשר לוותר עליהם, רכזו את הכל בפינה אחת והימנעו ממספר רב של מערומי גרוטאות בחצר.

עבודת גינון נכונה

חלק מהמינים שירושלים והסביבה נחשבים לטפסנים מעולים, גם הצפע המצוי אבל גם זעמן המטבעות שדומה לו יודעים לטפס על עצים ושיחים, נסו לגזום ענפים ושיחים שקרובים לחלונות, בעיקר אם מדובר בקומת קרקע.

צמחייה צפופה וערימות גזם יכולים להוות מסתור מפני טורפים, הצמחייה הצפופה גם תהיה מפלט מעומסי חום עבור הנחש, על תזניחו את הגינה ותדאגו לפנות את הגזם.

הרחקת נחשים מהבית

נחשים יכולים לדחוק את גופם גם דרך חריצים קטנים במיוחד, ירושלים מאופיינת בבנייה באפן ירושלמית שהחריצים שבה מהווים מסתור נוח לנחשים, בדקו שהדלת מגיעה עד הרצפה ולא מאפשרת לנחש להיכנס.

התקנה של רשתות תעזור לחסום את הגישה לא רק לחרקים, כמו יתושים וזבובים אלא גם לנחשים.

הלוכד הורג את הנחש?

ממש לא, ההפך הוא הנכון.

הלוכד צריך לשחרר את הנחש (בתיאום עם הפקח האזורי) בשמורת טבע, כמו שלכידת נחש דורשת ניסיון כך גם ההחזרה של הנחש לטבע, לוכד נחשים מקצועי ישחרר את הנחש באזור שבו יש מקומות מסתור והרחק מבני אדם בשמורה, הלוכד גם ידע מתי לשחרר את הנחש (יש מינים שפעילים ביום ויש מינים שפעילים בלילה).

לוכד נחשים בירושלים

לוכד נחשים בירושלים

הכשת נחש

בפלייר הבא ריכזנו עבורכם את הפעולות שאסור לבצע ואת הפעולות שיש לבצע כחלק ממתן עזרה ראשונה בהכשת נחש, חשוב מאוד לציין שוב ושוב שאין בשום פנים ואופן להתפנות למיון באופן עצמאי משום שבחלק מהמקרים ההידרדרות של הנפגע יכולה להיות מאוד מהירה.

לעיתים הכשה שנייה יכולה להיות יותר מסוכנת מההכשה הראשונה, בכל מקרה אין לנסות לתפוס את הנחש או להרוג אותו, לא רק שאין בכך צורך הפעולה הזו יכולה להעמיד אתכם בסכנה גדולה יותר.

להדרכות עזרה ראשונה וקורס החייאה ניתן לפנות: 03-6700971