ללמוד ולהציל חיים

לומדים, מתנסים ומצילים חיים

הדרכת החייאה על בובה וטלפון עם חיוג לכוחות ההצלה
ללמוד ולהציל חיים

כמעט כולנו רוצים להשפיע, לתרום, ולהרגיש שיש לנו יכולת לעזור לאחרים בשעת משבר. במדינה הקטנה שלנו יש לנושא הזה חשיבות רבה, שכן פיגועי טרור, תאונות דרכים ותקריות אלימות הפכו מזמן לעניין של שגרה. אנשים רבים צופים בחדשות ומבינים שהם יכולים לעזור ברגעים הללו. לימודי עזרה ראשונה הם דרך מצוינת לספק מענה ראשוני בשטח, בוודאי למי שנקלע לזירת האירוע, ואילו לימודי סיעוד או רפואה מקנים לנו את היכולת להעניק טיפול מקצועי ויסודי יותר שיעשה את ההבדל הגדול בין חיים למוות.

 

לימודי אחיות – סיפוק בלתי רגיל

האחות האקדמאית בישראל היא ללא ספק דמות מרכזית וחשוב מאוד. בוגרות לימודי אחיות מוצאות עצמן בתפקידים משמעותיים ומשפיעים במחלקת היולדות, ברפואה הדחופה, בטיפול נמרץ וכן במחלקות האשפוז. המיומנות הנדרשת בכל אחת מהמחלקות היא רבה מאוד, ולצד המיומנות הזו נדרשת האחות להפגין גם מקצועיות וגם רגישות גבוהה לצרכי המטופלים. אם כן, לימודי אחיות וסיעוד במוסדות השכלה גבוהה הם לימודים שמהווים צעד ראשון בדרך לשם, ובשילוב עם הכשרה והתנסות פרקטית כל אחת יכולה לחולל שינוי ולעסוק בתחום מרתק, מאתגר ומעל הכל – מספק.

איך תוכלו להיכנס לתחום?

כדי להשתלב בעולם הסיעודי לא מספיק רק קורס עזרה ראשונה, שהוא כלי אידאלי למי שרוצה לדעת כיצד לטפל בפציעות בשטח, לסייע לאדם שנפגע או לטפל בילד נחנק. כדי לעסוק בתחום הסיעוד באופן מקצועי ולהשתלב במחלקות האשפוז והטיפול בבתי החולים נדרשים לימודי סיעוד. המסגרת הזו מתאימה, קודם כל, למי שרוצה לעסוק בתחום טיפולי ולהעניק לחולים ולפצועים טיפול ברמה הגבוהה ביותר. במהלך הלימודים האקדמיים תקבלו ידע בסיסי נרחב בתחומי מדעי החיים וההתנהגות, תיחשפו לעולם הרפואה ולבתי החולים בפרט בשלב מוקדם מאוד, ותלמדו לפתח חשיבה ביקורתית וכישורי למידה חדשים. אין ספק שהכלים הללו חיוניים גם לתחום הרגיש שאליו אתם עומדים להיכנס, וגם לחיים בכלל.

ללמוד, לעבוד ולהשפיע

אם אתם רוצים לחולל שינוי ולהפגין מעורבות גבוהה יותר, לימודי אחיות, קורס עזרה ראשונה וקורסים אחרים יכולים לעזור לכם לעשות זאת. זה הזמן שלכם לבחור האם תרצו לבנות עתיד מקצועי המבוסס על נתינה ועשייה, או אם תציעו את הטיפול והעזרה באופן התנדבותי ולאחר שעות העבודה השגרתיות שלכם. כל בחירה היא אידאלית, והרצון שלכם להעניק לחברה ולטפל במי שזקוק לעזרתכם, הוא מבורך. כעת נותר לבחור את המסלול שמתאים לכם באמת.