למה קורס עזרה ראשונה חיוני בימינו?

חשיבותו של קורס עזרה ראשונה

 

אבא מחזיק בן שמחזיק את ידה של אימו
למה קורס עזרה ראשונה חיוני בימינו

אנחנו חיים בתקופה מאתגרת למדי. זה נכון כמעט בכל מקום בעולם, אבל בישראל נדמה שזה מדויק להפליא כמעט בכל נקודת זמן לאורך ההיסטוריה. מבט חטוף על מהדורות החדשות חושף את המציאות שבה תאונות הדרכים הולכות וגוברות, אירועי טרור חוזרים ונשנים, וגם תקריות אלימות מתרחשות לעיתים קרובות מדי. במצבים הללו אנחנו צריכים לדעת להגיש עזרה ראשונה לפצועים, לזהות את חומרת הפגיעות ואת הדרך הנכונה לטפל בהן, ולהקל על מלאכתם של צוותי הרפואה לפני שיגיעו אל המקום להגיש טיפול מקצועי. אם כן, ברור לחלוטין שבישראל של המאה ה-21 קורס עזרה ראשונה הוא אחד הקורסים החשובים ביותר. בין אם אתם עוסקים בתחומי הרפואה או הביטחון, ובין אם אתם מורים או מאמני כושר, היכולת להגישה סיוע ראשוני לפצועים היא חשובה ביותר, והחשיבות הזו רק הולכת וגוברת ככל שהשנים חולפות.

מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה הוא קורס מקיף ויסודי שמספק לנו את כל הידע הדרוש כדי להגיש עזרה לנפגעי תאונות דרכים, פעולות טרור או לעובר אורח בעת ההמתנה בסניף הדואר או הבנק. כדי שנוכל לבצע פעולות החייאה ראשוניות כדאי שנכיר את השיטה הנכונה לעשות זאת, אחרי אנחנו עלולים להסב יותר נזק מאשר תועלת. כדי שנוכל לסייע לאדם שנפגע מרכב חשוב שנדע לזהות את הפציעות ואת חומרתן, ובהתאם נוכל לחבוש פציעות, להקל על מי שסובל מקשיי נשימה ולספק מענה ראשוני למי שנפגע עקב תקרית אלימה. היכרות עם מחלות שונות ועם הסימפטומים שלהם תאפשר לנו לסייע גם לקשיש שאיבד הכרה בסופרמרקט או לעוברת האורח שזקוקה לעזרה ברחוב.

מתכוננים לכל תרחיש

כפי שאפשר להבין, קורס עזרה ראשונה הוא אחד הקורסים החיוניים ביותר בימינו. לצד קורסים מקצועיים והכשרות בתחום העיסוק שלכם כמורים, מנהלים או נותני שירותים, אתם עשויים להזדקק לידע בסיסי כדי להוות גורם משפיע בעת צרה. אפשר לקוות שהרגע הזה לא יגיע, ושלעולם לא תצטרכו להשתמש בידע הזה, אבל עדיף שלא תשתמשו בו כלל מאשר שתגלו שמוטב היה לו היה ברשותכם. יתרה מכך, כהורים אנחנו יכולים להפיק לא מעט תועלת מקורס מהסוג הזה. כך נדע לזהות בעיות שונות גם אצל הילדים שלנו, וגם כאשר הם קטנים מכדי לספר במילים מה מפריע להם. טיפול בחנק, למשל, הוא קריטי, והוא חייב להתבצע במהירות האפשרית. הידע במקרה הזה שווה המון. הוא שווה חיים שלמים.