קורס עזרה ראשונה מומלץ
קורס חובשים

קורס חובשים – למי הוא מיועד?

כותרות העיתונים ומהדורות החדשות מבהירים לנו היטב באיזו מציאות אנחנו חיים, גם אם לפעמים אנחנו ממש רוצים לשכוח ממנה. תאונות דרכים, פיגועי טרור ותקריות אלימות הם רק חלק מהנושאים שתופסים את הכותרות, ולצדם אנחנו עשויים להיתקל לא פעם בנפגעים שלא זוכים להגיע למהדורות כמו אנשים החולים במחלות שונות או אלה הסובלים מפגיעות ופציעות. את המענה הראשוני לטיפול בהם מעניק לרוב החובש, מי שעבר הכשרה מקצועית ומקיפה במסגרת קורס חובשים ומיומן במתן טיפול בשעת חירום. אם גם אתם רוצים לדעת, להכיר, להבין וללמוד איך מאבחנים פגיעות שונות ואיך מטפלים בהן, קורס חובשים עשוי להיות הקורס האידאלי עבורכם.

הנושאים שתלמדו במסגרת קורס חובשים

קורס חובשים הוא קורס שמיועד לכל אדם בוגר מעל גיל 18 והוא מתאים לכל מי שמעוניין בידע ובכלים שיוענקו במסגרת הקורס החשוב הזה. מי שבוחר להצטרף לקורס עומד להיחשף לעולם מרתק של שיטות אבחון וטיפול. למשל, במסגרת הקורס תלמדו להכיר את האנטומיה של האדם ותגלו אילו סימנים ושאלות יעזרו לכם לאבחן את הבעיה באופן המדויק ביותר. בנוסף תלמדו לבצע החייאה, לזהות מחלות בדרכי הנשימה, לטפל בפצעים ובשטפי דם, להעניק סיוע לנפגעי טראומה ולזהות מחלות זיהומיות שונות. כמובן שתכירו גם את תיק החובש כדי שתוכלו לדעת בדיוק מה עליכם לעשות בשעת חירום. ללא ספק, המוכנות וההתנסות הם שהופכים את היכולת שלנו להגיב בחירום באופן יעיל ומדויק, במהירות רבה ככל האפשר ולמען האחר.

לימודים עיוניים לצד התנסות

הייחודיות והחשיבות של קורס חובשים נעוצים בשילוב החיוני שבין לימודים עיוניים ותיאורטיים לבין הפרקטיקה. מצד אחד אתם לומדים להכיר את המערכות השונות בגוף, את סוגי הפגיעות והמחלות וגם את תוכנו של תיק החובש. מצד שני אתם מתנסים באבחון בעיות שונות, בביצוע החייאה, בשימוש בציוד, בביצוע עירוי ובעוד שורה ארוכה של פעולות בהן תצטרכו לנקוט גם בשטח. בסוף תהליך הלמידה, לאחר שתעברו את בחינת הסיום ועם השלמת הקורס, תקבלו גם תעודה שמוכרת על ידי המוסדות השונים.

פרטים נוספים ולתיאום הדרכה ניתן לפנות למרכז ההדרכה: 03-6700971