קורס עזרה ראשונה אורנים

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

אחת הדרישות המרכזיות של משרד החינוך, המהווה תנאי בסיסי לקבלת תעודת הוראה, היא הדרישה להשלים קורס עזרה ראשונה. מאחורי דרישה זו יש בוודאי היגיון רב, שכן הסגל החינוכי בגני הילדים ובבתי הספר הוא זה שאחראי לשלומם ולבטחונם. משום כך הם צריכים לדעת לזהות מצבי חירום שונים, ממצבי התייבשות או חנק, ועד פגיעות של בעלי חיים, תגובות אלרגיות או אובדן הכרה. במסגרת קורס עזרה ראשונה אורנים גם אתם תקבלו את כל הידע הדרוש, את הכלים הפרקטיים להגשת עזרה ראשונה ולהשגת שליטה טובה יותר בכל מצב ובכל רגע נתון. מלער מציעה לכם קורס המותאם באופן מושלם לצרכים שלכם, ומוכר על ידי משרדי הממשלה. לקבלת פרטים על הקורס ולהרשמה חייגו 03-6700971.

קורס עזרה ראשונה אורנים – למה צריך את זה?

מעבר לדרישה של משרד החינוך כי אנשי ונשות ההוראה בישראל ישלימו הכשרה מקיפה בהגשת עזרה ראשונה, אין ספק כי מדובר בנושא מרכזי ובעל חשיבות עליונה. במהותה, עזרה ראשונה מתייחסת ליכולת שלנו להגיש סיוע רפואי ראשוני בשטח, במגוון רחב של מצבים, למשל בעקבות פציעה, מחלה או בעיה רפואית אחרת. בחלק מהמקרים ייעשה שימוש בציוד רפואי כזה או אחר (למשל תחבושות או דפיברילטור) ובמקרים אחרים ניתן יהיה להגיש סיוע גם ללא ציוד (למשל בעת ביצוע החייאה). הגשת הסיוע הראשוני חשובה מאוד משתי סיבות עיקריות:

ראשית, עזרה ראשונה יכולה במקרים רבים להציל חיים, למשל במקרים שבהם אדם נחנק וללא מענה מהיר ומידי עשוי מצבו להחמיר באופן דרסטי ובמהירות.

שנית, עזרה ראשונה מסייעת בצמצום הנזקים הנגרמים לגוף בעקבות פציעה, חבלה או מחלה, שכן בעת ההמתנה לקבלת סיוע רפואי מקצועי (בבית החולים או במרפאה) עשוי מצבו של החולה להתדרדר, ומערכות גופו עלולות לספוג נזקים משמעותיים מאוד.

קורס עזרה ראשונה – כל מה שצריך לדעת

אם כן, אין ספק שעבור משתתפי קורס עזרה ראשונה אורנים, הידע המוענק במסגרת הקורס קריטי במיוחד. כך הם לומדים את סדר הפעולות הנכון, יודעים לזהות מצבים שונים ופועלים באופן יעיל כדי להעניק סיוע. לדוגמה, במצבי חירום מסוימים תתמקד העזרה הראשונה בדרישה להרחיק את הנפגע מגורמי הסיכון בסביבתו, בביצוע פעולות החייאה (באמצעות הנשמה ו/או עיסוי לב) או בטיפול ראשוני בפציעה על ידי חבישה. כדי לעשות את זה נכון, קורס עזרה ראשונה מקצועי המועבר על ידי צוות הדרכה מנוסה מספק שפע של כלים פרקטיים ותרגול, והם אלה שמאפשרים לאנשי ולנשות החינוך לפעול מהר ונכון במצבי החירום.

למי מיועד קורס עזרה ראשונה אורנים?

באופן כללי, קורסי עזרה ראשונה רלוונטיים ומתאימים לכל גבר ואישה בישראל, בין אם מדובר באנשי חינוך, במאבטחים, במדריכים טיולים או בהורים צעירים שרוצים להגיש סיוע חירום לילדיהם במידת הצורך. הקורסים השונים כוללים עשרות שעות לימוד ותרגול, ועם השלמת הלימודים, המבחן העיוני והמבחן המעשי, בוגרי הקורס מקבלים תעודה. בדרך לשם הם לומדים כאמור את היסודות (אנטומיה ופיזיולוגיה), החייאה, חבישות, טיפול בפגיעות שלד ועוד שורה ארוכה של נושאים הנוגעים למצבים בהם הם עשויים להיתקל בחיי היומיום.

הדרישה: קורס של 44 שעות

הכשרת סגל ההוראה בגנים ובבתי הספר אמורה להתבצע תוך עמידה במספר כללים, כפי שהם מופיעים בחוזר מנכ”ל. ראשית, על פי ההוראות, ההכשרה אמורה להתבצע במסגרת קורס שיימשך 44 שעות לפחות. שנית, ולא פחות חשוב, בוגרי קורס עזרה ראשונה מחויבים לבצע גם קורס ריענון מדי שנתיים, שהיקפו 20 שעות. הריענון הוא הכרחי, ובלעדיו לא יוכל עובד ההוראה להיחשב כשיר להגיש סיוע ראשוני.

קורס עזרה ראשונה מכללת אורנים

קורס עזרה ראשונה מכללת אורנים

תכל’ס: מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה אורנים?

כדי להגיע מוכנים וערוכים למסגרת החינוכית ולאתגרים הצפויים בפינות השונות בגן או בבית הספר, קורס עזרה ראשונה מקיף שורה ארוכה של נושאים, מהיסודות ועד לטכניקות המדויקות שמצילות חיים. הנה כמה מהנושאים שעומדים במרכז הקורס:

1 – עקרונות האנטומיה ומערכות הגוף

כדי להגיש סיוע רפואי ראשוני לפצועים ולנפגעים, אנחנו צריכים להכיר לעומק את מבנה הגוף האנושי ואת המערכות הפועלות בו. אם כן, אחד הנושאים הראשונים והחשובים בכל קורס עזרה ראשונה הוא ההיכרות עם האנטומיה ועם התהליכים של המערכות החיוניות (מערכת העצבים, מערכת הנשימה, מערכת הלב וכלי הדם). על בסיס הידע הזה נבנה הקורס כולו, והוא מאפשר הבנה מעמיקה יותר של דרכי האבחון והטיפול בשלל פגיעות, מחלות ומצבים רפואיים אחרים.

2 – סכמת החייאה (בתינוקות ובמבוגרים)

למרבה הצער אנחנו עשויים למצוא עצמנו בסיטואציה שבו אנחנו נדרשים לבצע פעולות החייאה בתינוק, בילד צעיר או באדם מבוגר. בכל אחד מהמצבים הללו נדרשת פעולה מעט שונה, שכן קיימים הבדלים מהותיים בין האופן שבו נטפל בפעוט שגופו זעיר ועדין יותר, לאופן שבו נעניק סיוע לאדם מבוגר. במסגרת קורס עזרה ראשונה של מלער תוכלו להכיר היטב את סכמות ההחייאה, באמצעות תצוגת תכלית של החייאה במבוגרים, בילדים ובתינוקות. הקורס משלב באופן מדויק וחשוב בין למידה עיונית להתנסות מעשית, שילוב שמאפשר רכישת מיומנויות קריטיות, תוך שיפור וליטוש המיומנויות הללו בקפידה רבה.

3 – היכרות עם מחלות שונות

ישנן מחלות מסוגים שונים, החל ממחלות לבביות (טרשת עורקים למשל), דרך מצבי חירום נשימתיים (למשל אסטמה) ועד מחלות ומצבי חירום עצביים (כמו אפילפסיה). קורס עזרה ראשונה אורנים מאפשר למשתתפים להכיר לעומק את סוגי המחלות, את המאפיינים הייחודיים של כל אחת מהן ואת הכלים להתמודד איתן בהצלחה. כך ניתן יהיה להגיש סיוע גם לילדים במסגרת החינוכית, להגיב במהירות והעניק עזרה אמיתית ואיכותית.

4 – פגיעות ראש ועמוד השדרה

מה קורה כאשר ילד נופל ונחבל בראשו, איך נכון לפעול במצבי דימום או לנוכח פגיעות ופציעות בעמוד השדרה או בגפיים? שאלות אלה חשובות לא רק במסגרת החינוכית, אבל אין ספק שעבור סגל ההוראה מדובר בידע קריטי במיוחד. כך הם לומדים לזהות פגיעות בעמוד השדרה, מה לעשות (ומה לא לעשות) ואיך לבצע קיבוע, למשל, במידת הצורך.

5 – טיפול בהלם

מה הוא הלם? איך מגישים סיוע לנפגעי הלם? מה זה הלם המורגי? איך נראית תגובה אלרגית? מה עושים בכל אחד מהמצבים הללו? גם על שאלות אלה מתקבלות תשובות במסגרת קורסי עזרה ראשונה, ובפרט במסגרת קורס עזרה ראשונה אורנים.

6 – קורס עזרה ראשונה למגוון נושאים נוספים

בנוסף לנושאים שהוזכרו, בוגרי קורס עזרה ראשונה אורנים מתמודדים עם סוגיות רבות אחרות, לרבות טיפול באדם שבלע חומר רעיל, בפגיעות של בעלי חיים, בשברים או בנקעים, בפריקות ואפילו בתלייה. זוהי ההזדמנות לצלול לעולמות תוכן חיוניים, לדעת איך להיערך למצבים שעשויים לעורר מתח וחרדה ללא הכנה מתאימה, ובעיקר איך להגיש סיוע לצעירים הזקוקים לו בגני הילדים ובבתי הספר. בזכות השילוב בין ידע עיוני להתנסות מעשית ולשעות רבות של תרגול, זהו הקורס המקיף והיסודי ביותר.

קורס עזרה ראשונה אורנים 

כדי לוודא שאתם מקבלים את הידע הדרוש לכם, מתרגלים ונהנים מליווי מקצועי של צוות הדרכה מנוסה, מלער מציעה קורס עזרה ראשונה שמותאם במיוחד עבורכם בהתאם להנחיות משרד החינוך. תוכנית הלימודים מקיפה ויסודית, רשימת הנושאים מותאמת לכל הדרישות וההנחיות, ובהתאמה גם משרדי הממשלה מכירים בתעודה המוענקת לבוגרי הקורס. זוהי ההכשרה הנדרשת על פי התקנות וההוראות הרשמיות, וכך תוכלו גם לעמוד בתקנות – וגם להגיע למוסד החינוכי כשאתם מוכנים לכל תרחיש באשר הוא. יצוין כי תעודותינו מוכרות במכללת אורנים, מידע נוסף תוכלו לקבל בטלפון מספר 03-6700971.