קורס עזרה ראשונה בכפר סבא

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

הורים צעירים, אנשי חינוך ומאבטחים הם רק חלק מהמשתתפים במגוון קורסי עזרה ראשונה המתקיימים בכפר סבא ובכל רחבי הארץ. הם רוצים להעשיר את הידע, ולקבל הפעם אינפורמציה פרקטית ושימושית שיכולה להציל חיים. הם רוצים להיערך לכל תרחיש, ובפרט למצבי חירום שבהם נדרשת תגובה מהירה ויעילה מאוד. קורס עזרה ראשונה בכפר סבא מספק להם את הידע הזה, ותוכנית הלימודים שמציעה חברת מלער היא שמעניקה להם את הכלים ואת תחושת הביטחון כשהם יוצאים לשטח. כמה מהנושאים המרכזיים בקורס מוצגים כאן לפניכם, ולקבלת מידע נוסף או להצטרפות לקורס אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 03-6700971.

קורס עזרה ראשונה מתחיל ביסודות

לפני כל דבר אחר, קורס עזרה ראשונה בכפר סבא הוא קורס שמתאים למי שהקשיב היטב בשיעורי הבילוגיה וגם למי שהדחיק ולא ממש זוכר את היסודות או את מבנה גוף האדם. אם כן, במסגרת הקורס תוכלו להבין לעומק את המשמעות של הגשת עזרה ראשונה, את העקרונות שלה וכן את האנטומיה שלנו. החלק האחרון הוא קריטי, משום שכל הידע שיגיע בהמשך הקורס (ובהמשך המאמר הנוכחי) נשען על היסודות הללו. לכן חשוב להכיר את מערכות העצבים, הנשימה וכלי הדם, להבין את תהליכי החיים וללמוד קצת יותר לעומק מה הוא התפקיד של מגיש העזרה הראשונה.

קורס עזרה ראשונה בכפר סבא

קורס עזרה ראשונה בכפר סבא וסכמת החייאה

האמת הפשוטה והכואבת היא שיש סיבות שונות שעשויות להוביל לאובדן הכרה, ובמצבים שונים אנחנו עשויים להידרש לבצע החייאה בתינוקות או במבוגרים. עבור אדם שטבע בבריכה או בים, החייאה עשויה להיות זו שתציל את חייו עד להגעתם של כוחות ההצלה. עבור הפעוט שמתקשה לנשום, זו עלולה להיות הפעולה שתקבע איך ישתקם מהפגיעה בו. אם כן, במסגרת קורס עזרה בכפר סבא תלמדו את סכמת ההחייאה, את סדר הפעולות ואת האופן שבו נכון לבצע את הפעולה הזו – תוך הבחנה בין תינוקות למבוגרים, שכן מבנה הגוף שלהם שונה לחלוטין. חשוב לא פחות מכך, הקורס מאפשר לכם לתרגל את הסכמה שוב ושוב, כדי שתהיו מוכנים יותר לכל תרחיש, ובפרט לרגעי האמת כשתהיו בשטח ותיתקלו באדם שזקוק לעזרה שלכם.

קורס עזרה ראשונה והטיפול במחלות שונות

אנשים שונים עשויים להתמודד עם מחלות כאלה ואחרות, מאסטמה ועד סוכרת או מחלות לב. למחלות אלה יש תסמינים שחשוב לנו להכיר, בעיקר כדי שנוכל להגיש סיוע במידה וניתקל באדם שסובל מהתסמינים הללו בשטח. המורה צריך לדעת כיצד לסייע לתלמיד שמתקשה לנשום בשל התקף אסטמה, המאמן בחדר הכושר צריך להגיש סיוע למתאמן שמתלונן על כאבי חזה ומתמודד עם מחלה או בעיה קיימת, ומי שחי עם סוכרת זקוק לסיוע בשלל מצבים אפשריים. ועוד לא הזכרנו מצבים כמו הפרעות בקצב הלב או דום לב, ואת האופן שבו השימוש במכשיר הדפיברילטור יכול לעזור. לכן חשוב להכיר מצבים אלה, את הפתרונות העומדים לרשותנו ובפרט את המכשיר שנמצא היום במקומות הומי אדם על פי דרישות החוק.

התמודדות עם מצבי חירום עצביים או נשימתיים

אירועי מוחי הוא מצב שבו כלי דם במוח נחסמים, ורק טיפול מהיר יכול לשפר את סיכויי ההישרדות של האדם שחווה אירוע מהסוג הזה. אפילפסיה היא הפרעה בפעילות החשמלית של תאי העצב במוח. שני אירועים אלה חשובים מאוד משום שהם מחייבים מענה מהיר ונכון מצדם של הנוכחים במקום כשהם מתרחשים. במסגרת קורס עזרה ראשונה בכפר סבא תוכלו להתמודד עם המצבים הללו טוב יותר, לזהות את האירועים כשהם מתחילים ולעזור למי שצריך את העזרה שלכם יותר מכל. תוכלו גם לדעת מה עושים כשאדם מאבד הכרה או חווה דום נשימה, ובקיצור – דבר לא יפתיע אתכם, ולכל בעיה יהיה לכם פתרון.

קורס עזרה ראשונה בכפר סבא – והטיפול בחנק

כל הורה מוצא עצמו מסלק מהדרך צעצועים קטנים במיוחד או חפצים שהפעוט עשוי להכניס אל הפה, והסיטואציה הזו בוודאי מוכרת גם לכם. הסיבה הפשוטה לכך היא שברגע אחד של חוסר תשומת לב, עשוי הפעוט לבלוע עצם זר שיחסום את קנה הנשימה שלו. במסגרת קורס עזרה ראשונה בכפר סבא, בין אם תבחרו במסלול קצר וממוקד או במסלול מעמיק ויסודי יותר, תלמדו איך לסלק עצם זר ומה נכון לעשות כשמזהים מצבי חנק. זוהי הכשרה קריטית עבור הורים צעירים, עובדי חינוך והוראה, גננות וסייעות, וכמובן גם עבור אנשי מקצוע רבים אחרים שעשויים למצוא את עצמם במצבים שבהם זמן תגובה מהיר ועבודה נכונה – הם גורמי מפתח שיכולים להציל חיים ולשפר את הצלחתו של הטיפול הרפואי שיוענק גם בהמשך.

טיפול בנפגעי טראומה במסגרת הקורס

קורסי עזרה ראשונה, כמו גם קורס ריענון עזרה ראשונה, מאפשר למשתתפים להכיר סוגים שונים של טראומה ואת הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל מצב אפשרי. טראומה תרמית היא תוצאה של פגיעות חום וקור, למשל, וחשוב לדעת מה עושים כשמזהים אדם שמתמודד עם פגיעת חום משמעותית או מנגד, עם פגיעת קור קיצונית. איך מגישים עזרה ראשונה במצבים אלה? איך בכלל מזהים את סוג הפציעה? ואילו סוגי טראומה נוספים חשוב להכיר? על כל השאלות הללו תקבלו תשובות במסגרת הקורס, בין אם תבחרו לעבור קורס עזרה ראשונה בכפר סבא ובין אם תבחרו בקורס מקוון.

פציעות בשלד – ואיך מטפלים בהן?

זה יכול לקרות במהלך אימון כושר שגרתי או בזמן ההליכה ברחוב, וחשוב לנו להבין לזהות פגיעות שונות בשלד, משברים ונקעים, ועד סדקים או פריקות. במסגרת קורס עזרה ראשונה, בין אם הוא קצר או ארוך, מתוקשב או מתבצע בכיתה, תוכלו לזהות את סוגי הפציעות ולחבוש אותן באופן אפקטיבי ומדויק. זו הדרך הטובה ביותר להגיע מוכנים לכל תרחיש, לסייע לפצועים בשטח ולהגיב מהר וטוב יותר גם לפציעה שנראית קשה ומאתגרת יותר. זהו אחד היתרונות המרכזיים של הקורס, שמאפשר לכם לקבל המון כלים פרקטיים, לא רק על הנייר אלא בעיקר בשעות תרגול שישדרגו את המיומנות שלכם רגע לפני שאתם נתקלים בסיטואציה בזמן אמת.

קורס עזרה ראשונה בכפר סבא – מעמיקים את הידע

שבעת הנושאים שהוזכרו כאן הם רק חלק קטן מידע גדול ומשמעותי מאוד, ואין ספק שלקורסי העזרה הראשונה יש תרומה רבה בכל הקשור ליכולת שלנו להגיע למצבי חירום כשאנחנו מתורגלים, מיומנים ובשליטה גבוהה.  במקום לקפוא ברגע האמת, למצוא את עצמנו מבולבלים ולקוות שמישהו בסביבה בכל זאת יודע מה נכון לעשות, קורס עזרה ראשונה בכפר סבא מחזיר את השליטה כולה לידיים שלנו. זו ההזדמנות שלנו לשאול, לדייק, להבין, ללמוד ולהעמיק את הידע ככל האפשר. בין אם אתם מתכננים להשלים את הקורס כהכנה לקראת ההורות שבדרך ובין אם אתם מחויבים לו במסגרת ההכשרה המקצועית שלכם, הקורסים של מלער יכולים להתאים בדיוק לצרכים שלכם, ואתם מוזמנים לפנות לקבלת ייעוץ להרשמה כבר עכשיו בטלפון 03-6700971.

שומרים על הידע – ומרעננים מדי שנתיים

חשוב לזכור עוד שישנם מקרים בהם תידרשו להשלים גם קורס ריענון עזרה ראשונה, כשנתיים ממועד השלמת הקורס המקורי. מי שהוסמך להגיש עזרה ראשונה ומי שבמסגרת תפקידו נדרש לתחזק את הידע החשוב כל כך (כמו מצילים ומאבטחים) חשוב שימשיך ויבצע קורס רענון קצר וממוקד בזמן. כך תוכלו להישאר תמיד עם היד על הדופק, ולהגיע מוכנים לכל תרחיש כשאתם מיומנים ורגועים הרבה יותר. בקורסי הריענון תמשיכו לתרגל, תתעדכנו בחידושים ואולי אפילו תגלו כמה דברים חדשים, או לפחות כאלה שהספקתם לשכוח פשוט משום שלא נתקלתם בסיטואציות כאלה ואחרות לאורך הדרך.