קורס עזרה ראשונה בצפון

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

קורס עזרה ראשונה בצפון – למה הוא חשוב לעסקים?

קורס עזרה ראשונה בצפון
קורס עזרה ראשונה בצפון

מדינת ישראל מתמודדת עם שורה של אתגרים, וכולנו חווים אותם כמעט מדי יום. תקריות אלימות, פיגועים או תאונות דרכים הן דוגמאות מוכרות למצבים שאנחנו עשויים להיתקל בהם, גם אנחנו מקווים שזה לא באמת יקרה.

מצד שני, קשה לנבא מתי ניתקל באדם שזקוק לסיוע, וזה יכול לקרות בכל נקודת זמן ובכל מקום. עבור בעלי עסקים המנהלים חנות, מכון כושר, מסעדה או כל עסק אחר, לידע המקצועי וליכולת להגיש עזרה יש השפעה עצומה.

אם כן, קורס עזרה ראשונה בצפון הוא קורס חיוני עבור בעלי העסקים ועובדיהם, וזה בדיוק הזמן ללמוד, לרכוש כלים ולתרגל את כל הפעולות הנדרשות לביצוע החייאה, לטיפול בפציעות ולאבחון טוב יותר של מחלות ופגיעות שונות.

עזרה ראשונה חשובה בכל מקום

נניח שאתם מנהלים מסעדה או בית קפה, ובאופן כללי אתם מקפידים על נהלים ברורים כדי להבטיח את שלומם ובריאותם של הלקוחות והעובדים.

אלא שגם בשגרה היומיומית ייתכנו הפתעות.

לדוגמה, נוזל שנשפך על הרצפה עשוי להוביל להחלקה של עובר אורח ולפציעתו, ומה עושים כאשר אחד הסועדים נחנק במהלך הסעודה? במקרים חמורים אף יותר עשויות להופיע כוויות, למשל בעקבות חוסר זהירות בזמן העבודה במטבח, או בשל דליקה הפורצת במקום.

בוגרי קורס עזרה ראשונה בצפון יודעים איך להתמודד עם המצבים הללו, מה נכון לעשות ובפרט הם יודעים להגיב מהר לכל תרחיש.

קורס עזרה ראשונה למאמני כושר

מהמסעדה נמשיך אל מכון הכושר, אל הקאנטרי השכונתי ואל הסטודיו שבו מתקיימים חוגים שונים לקבוצות גילאים שונות.

בכל אחד מהמקומות הללו ניתנת תשומת לב רבה יותר לזהירות ולבטיחות, וכדי להבטיח את שלומם של השוהים במקום אפשר למצוא לא מעט מאמני כושר ומצילים שמסתובבים בין המתאמנים והמבקרים בבריכה, במטרה להיות ערוכים וזמינים לכל תרחיש.

התגובה המהירה שלהם והידע שרכשו במסגרת קורס עזרה ראשונה, אלה הם הכלים שמאפשרים להם להגיב כשאחד המתאמנים מתלונן על לחץ בחזה, כשאדם אחר נופל או כאשר ילד טובע או מאבד הכרה.

קורס עזרה ראשונה גם למורות וגננות

במוסדות החינוך נמצאים מדי יום ילדים רבים, והוריהם מצפים לקבל אותם בחזרה כשהם שלמים ובריאים בסוף היום. עם זאת, משחקי הכדור בחצר עלולים לצאת משליטה, וילדים צעירים עשויים להיחנק בשל בליעת חפץ זר או פיסת מזון.

בנוסף, עם היציאה לטיולים שנתיים או לסיורים בשטח, הסכנות ממשיכות לארוב, בהן סכנת הפגיעה מחיה (בעיקר בטיולי שטח). גם אלרגיות שונות, פרכוסי חום וקשיי נשימה עשויים להתעורר, ואין ספק שנדרשת ערנות מצד המורים והמורות, הגננות והסייעות, וכל גורם אחראי שנמצא בסביבה.

לכן חשוב להקפיד על השלמת קורס עזרה ראשונה, וכן על ביצוע רענון עזרה ראשונה מדי שנתיים, על פי ההנחיות.

ערכת עזרה ראשונה בכל מקום עבודה

לצד הידע המקצועי והחשוב, ובנוסף להמלצה להשלים קורס עזרה ראשונה (ולדרישות החוק בחלק מהמקרים), מומלץ להקפיד על הצבתה של ערכת עזרה ראשונה במקום העבודה.

בין אם אתם מנהלים חנות, מאפיה, סטודיו לאימוני כושר או כל עסק אחר, ערכת עזרה ראשונה תאפשר לכם להגיש סיוע לעובדים, ללקוחות ולעוברי האורח. ערכות מהסוג הזה כוללות תחבושות, תכשירים שונים, סקשן, מד לחץ דם וכן מגוון פריטים אחרים שמסייעים לנו להגיש סיוע ברגעי האמת.

בנוסף כדאי להצטייד גם במכשיר דיפיברליטור, המאפשר לנו לספק טיפול מהיר ואפקטיבי לאנשים עם פגיעות לב. החוק בישראל אף מגדיר עסקים שבהם הצבת המכשיר בבית העסק היא בגדר חובה, בהם מכוני כושר וגופים ציבוריים שבהם התנועה ערה מאוד.

רענון עזרה ראשונה
קורס עזרה ראשונה בצפון

ממשיכים ללמוד ולהתרענן

השלמתו של קורס עזרה ראשונה בצפון היא חיונית בין אם אתם רוצים לרכוש כלים כדי להגיש עזרה לאנשים הקרובים אליכם מכל, ובין אם אתם רוצים להגן על כל מי שנכנס אל בית העסק שלכם.

עם זאת, חשוב לזכור כי הידע הרב – ועליו נעמיק בעוד רגע – הוא ידע שמחייב תחזוקה וריענון באופן קבוע.

על פי ההמלצות, ריענון עזרה ראשונה יש לבצע מדי שנתיים, וזוהי הזדמנות נהדרת לתרגל את כל אותן פעולות נדרשות שלמרבה המזל לא נדרשתם לבצע מאז תום הקורס, וגם להכיר כמה שינויים ועדכונים בתיק העזרה הראשונה. אנשי מקצוע מסוימים, כמו מצילים, מאמנים או אנשי חינוך, נדרשים להשלים קורס ריענון באופן קבוע, אבל גם ללא דרישה זו מומלץ לעשות זאת ממילא.

מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

אחרי שזיהינו את החשיבות העצומה של הקורס, את היתרונות שלו עבור בעלי העסקים ואת הערכה האידאלית שכל בעל עסק צריך להכניס אל המשרד – הגיע הזמן להבין מה בדיוק תלמדו בקורסים השונים.

אם כן, באופן כללי קורס עזרה ראשונה בצפון זמין בהיקפים שונים, על פי הצרכים שלכם כמובן, כאשר לרוב מומלץ על קורס עזרה ראשונה 44 שעות אבל ישנם גם קורסים מקוצרים לצד קורסים מעמיקים ויסודיים הרבה יותר.

במסגרת הקורס נלמדים מספר נושאים מרכזיים, והנה כמה דוגמאות:

 • אנטומיה ופיזיולוגיה

 • החייאת תינוקות

 • החייאת מבוגרים

 • מדידת לחץ דם

 • טיפול בבעיות בדרכי הנשימה (ופינוי דרכי הנשימה)

 • טיפול בפציעות ובשברים

 • ביצוע חבישות וקיבוע

 • עצירת דימומים באמצעות לחץ ישיר או עקיף

 • טיפול בהתייבשות או במכת חום

 • הנשמות ועיסוי לבד

 • טיפול בכוויות

 • פגיעות ראש, חזה או בטן

לומדים – ומתרגלים ללא הפסקה

כל אחד מהנושאים שהזכרנו כאן הוא עולם ומלואו, ולפני שנוכל לחבוש, לקבע או לטפל בפגיעה כזו או אחרת, חשוב לדעת לאבחן את הבעיה, לזהות את מקורה ולטפל בה בהתאם. אחת הדרכים האפקטיביות להבטיח אבחון מדויק וטיפול נכון, היא באמצעות תרגול, ובמסגרת קורס עזרה ראשונה תתנסו ותתרגלו כדי לשפר וללטש את המיומנויות שלכם.

כך תדעו לבצע החייאה בצורה יעילה מאוד, הן בקרב תינוקות והן בקרב מבוגרים, וכך תדעו לחבוש פציעות באופן אפקטיבי, להעניק סיוע מהיר ונכון לאדם שנכווה ולטפל במכות חום וקור, בהתייבשויות ובמגוון רחב של בעיות ופגיעות אחרות.

כלי משמעותי לכל סיטואציה אפשרית

אין ספק שיש חשיבות עצומה ללימודי עזרה ראשונה, והם חשובים לכל אדם, בכל גיל ובכל מקום.

אנחנו עשויים להיתקל במצבי חירום בדרך למשרד או לחופשה, לקוח עלול להיפצע או להיפגע וגם הילדים שלנו פגיעים ורגישים הרבה יותר. קורס עזרה ראשונה בצפון הוא כלי משמעותי שמספק לנו את הידע ואת הכלים הדרושים כדי להתמודד עם המצבים הללו,

וככל שנתרגל ונשלוט בידע ובסכמות הטיפול, כך נגיע ערוכים ומוכנים יותר לרגע האמת. זוהי הדרך להבטיח מענה מהיר יותר, תגובה נכונה וטיפול אפקטיבי שיכול להציל חיים.

התאמת הקורס לצרכים הייחודיים שלכם

אם כן, זה הזמן לתכנן את המסגרת הנכונה עבורכם ועבור הצוות שלכם, וחברת מלער תסייע לכם לאתר את הפתרון האידאלי. כך ניתן לקבוע את משך הקורס המתאים עבורכם, להתאים אותו לאופיו של העסק ולפעילות המרכזית בו, ולאפשר לעובדים לתרגל אלה על אלה את כל הפעולות הנדרשות.

לצעד כזה יש יתרון ברור: כשמאמן הכושר יזהה מתאמן פצוע או כשעובד יבחין בלקוח המתקשה לנשום, איש לא יהסס והתגובה תגיע בזמן קצר הרבה יותר. המשמעות? הסיכוי להציל חיי אדם רק גובר, ובמקרים רבים זוהי העזרה הראשונה שהוגשה בשטח אשר התבררה כמרכיב חיוני שהשפיע על סיכוייו של אדם לשרוד.

כעת אתם מוזמנים להציע את הקורס גם לצוות שלכם, בין אם החוק מחייב אתכם לעשות זאת – ובין אם לא. כך ירגישו כולם בטוחים ומוגנים הרבה יותר, והם יגיעו מוכנים לכל תרחיש ולכל מצב חירום, בלי לאבד עשתונות ובלי להיכנס ללחץ.

פרטים נוספים ולתיאום הדרכה ניתן לפנות למרכז ההדרכה: 03-6700971