קורס עזרה ראשונה בתל אביב

למה קורס עזרה ראשונה חשוב עבורנו

האימונים בחדר הכושר, הביקורים בים והבילויים במועדונים הכי שווים בעיר – אין ספק שיש לתל אביב שפע של אטרקציות וגם אין ספק שהמגורים בה מספקים לא מעט חוויות. אלא שלצד היתרונות הרבים שיש לעיר הגדולה להציע, במקומות האלה נמצאות גם הסכנות. הן לא אמורות להרתיע אותנו, חלילה. אנחנו יכולים (וצריכים) להמשיך ולעשות הכל כרגיל. מצד שני, קורס עזרה ראשונה תל אביב יאפשר לנו להיות ערוכים ומוכנים גם למצב שבו משהו בכל זאת יקרה. כך נוכל לעזור לאדם שזועק לעזרה בים, למתאמן שאיבד הכרה בחדר הכושר או לבליין שמעד בזמן הריקוד הסוער במועדון. הטיפים שלפניכם יעזרו לכם להתמודד עם מצבים שונים במקומות שבהם אתם מבלים יותר מכל, ולמרות שהם לא מחליפים את הידע שתלמדו במסגרת קורס עזרה ראשונה בתל אביב, הם עדיין יעשו את העבודה ויספקו לכם נקודת פתיחה לא רעה בכלל.

1 – טיפול בפציעות ודימומים

טיפול בפציעות ודימומים
טיפול בפציעות ודימומים

כל התרחישים המוצגים כאן יכולים להתרחש בכל אחד מהמקומות שהזכרנו, וגם בשורה של מקומות אחרים. עם זאת, אין ספק שהבילוי בבר צפוף (עם משקאות שעשויים ליפול לנו בתוך ההתלהבות) עשוי להוביל למעידה. האימון בחדר הכושר עלול להסתיים בנפילה מההליכון, וגם בים אנחנו עשויים ליפול ברגע של היסח הדעת. קורס עזרה ראשונה בתל אביב מספק לנו ידע וכלים חשובים להתמודד עם כל התרחישים האלה, ולמעשה חשוב מאוד לדעת לזהות את חומרת הפציעה כדי לטפל בה בצורה טובה, מדויקת ובעיקר יעילה.

פציעה חמורה מאוד היא פציעה שעשויה להוביל לפגיעה משמעותית באיכות החיים של האדם, בין אם מדובר בנקע או שבר שיובילו לכאבים לא מבוטלים ויגבילו את התנועה למשך זמן ממושך, ובין אם מודבר בכוויה או בקרע ברצועה. במקרים רבים הטיפול המידי שנעניק הוא זה שישפיע על איכות הטיפול בהמשך, על תהליך ההחלמה ועל המידה שבה יוכל הפצוע לחזור לשגרה. אלא שהידע בנוגע לטיפול הנכון איננו מספק, ולמעשה גם המיתוסים הקיימים בנושא לא תמיד נכונים. כך, גם אם תמיד הסבירו לכם שאתם חייבים להשתמש ביוד או בכל משחה מהסוג הזה כדי לטפל בפצע, ההכללה הזו פשוט לא נכונה. למעשה, פצעים חמורים יותר דורשים טיפול שונה, ודווקא היוד עשוי לעכב את תהליך ההחלמה הדרוש לעור. היכרות טובה עם סוגי הפצעים ועם אפשרויות הטיפול היא חשובה.

2 – טיפול בכוויות

טיפול בכוויות
טיפול בכוויות

כוויה יכולה להיווצר בבית, בזמן שאנחנו מכינים את ארוחת הערב, בים בזמן שאנחנו משתזפים (קצת יותר מדי) או בכל מקום באשר הוא. הבעיה היא שבמקרים רבים קיים חוסר ידע בכל הקשור לאופן הטיפול בכוויה, והסיטואציה ממילא מותירה אותנו קצת מבולבלים, מפוחדים או לא לגמרי בטוחים מה עושים ואיפה מתחילים. קורס עזרה ראשונה תל אביב הוא מקום טוב להכיר בו את סוגי הכוויות, חומרתן והדרכים הנכונות לטפל בהן, אבל הנה כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם עוד לפני שתשלימו את הקורס:

א – התחילו בשטיפת האזור עם מים זורמים למשך כרבע שעה ועד לתחושת הקלה מסוימת בכאב. המים מאפשרים לנו לקרר מעט את הגוף, והקירור ההדרגתי חשוב מאוד כדי לאפשר לעור להחלים גם מהכוויה עצמה. אם נדמה לכם שקרח הוא פתרון מהיר וטוב יותר, דווקא רצוי לוותר על הקרח. מגבת רטובה תעבוד טוב יותר, ותהיה בטוחה הרבה יותר, בעוד הקרס עשוי להסב נזקים משמעותיים יותר.

ב – אחרי ששטפתם היטב את האזור הפגוע, וכדי למנוע זיהומים שונים, אפשר ורצוי לחבוש את המקום עם גזה סטרילית. הגזה אמורה להתאים לכוויות מהסוג הזה, פשוט משום שקיימות גם חלופות אחרות (מכותנה, בדרך כלל) והן הרבה פחות מתאימות משום שהן עשויות להידבק לעור.

ג – השלב הבא כבר לא ממש מוגדר כ"עזרה ראשונה" אבל בימים הראשונים לאחר שהכוויה הופיעה לראשונה, שימוש בתכשירים שונים יכולים בהחלט לעזור כאן. קרמים ומשחות (לרבות אלוורה) מסייעים לנו בקירור העור ובהרגעתו, מה שתורם גם לתהליך החלמה מהיר יותר, ועוזר לעור להתאושש מהטראומה שחווה.

3 – טיפול באובדן הכרה

טיפול באובדן הכרה

אדם טובע, ילד שנחנק או קשיש שאיבד הכרה, כולם דורשים מאיתנו מיומנות רבה בזיהוי הבעיה ובטיפול בה. המענה הראשוני במצבים אלה הוא כמובן הפנייה למוקד החירום, ואין ספק שצוות מד"א יידע בדיוק מה צריך לעשות, אבל מה קורה בזמן שבו אתם ממתינים לכוחות ההצלה? בוגרי קורס עזרה ראשונה תל אביב יודעים איך לנתח את המצב ולטפל בו. אלה הם שני השלבים החשובים ביותר, כמובן:

אפיון המצב – השלב הזה דורש מאיתנו הבנה מדויקת ביחס לסיטואציה שלפנינו, כאשר חשוב להבין האם האדם מתקשה לנשום אבל עדיין בהכרה, האם הוא מגיב והאם ייתכן שגוף זר פוגע ביכולת שלו לנשום. אפשר לזהות את הבעיות השונות באמצעות החושים, מניסיון לייצר תגובה כלשהי באמצעות קריאה בשמו של האדם או על ידי טפיחה קלה על העור, ועד להאזנה לקצב הנשימות שלו ולבחינת האופן שבו החזה עולה ויורד. רק אחרי שזיהינו האם האדם בהכרה או לא, והאם הוא נושם, נוכל לבצע את הפעולות הנדרשות.

הפעולות הנדרשות – אלו תלויות, כמובן, בסוג הבעיה. אם זיהיתם גוף זר שפוגע בתהליך הנשימה של הילד או האדם המבוגר,  נסו להוציא אותו. לחיצות על הבטן בשיטת היימליך או הפיכת הילד וטפיחה על הגב, אלה הם שני צעדים שבהחלט יכולים לעזור. אם האדם אינו נושם תצטרכו לבצע הנשמה בשני שלבים: הראשון כולל לחיצות או עיסויי חזה והשני כולל נשיפת אוויר אל פיו של הפצוע במקביל לאיטום האף שלו. פעולות אלה בהחלט עשויות לעזור ולשפר את סיכוייכם להציל את האדם מחוסר ההכרה, בין אם על שפת הבריכה, ברחוב או בתור לבנק.

הכלל החשוב ביותר לפני הענקת עזרה

אם המטרה שלכם היא לדעת כיצד להגיש סיוע ראשוני לפצועים ומה לעשות ברגעי הלחץ, הכלל החשוב ביותר הוא לנסות להישאר בשליטה ולהתמקד בטיפול עצמו. אנשים רבים נכנסים ללחץ כשהם מזהים אדם שהתעלף, תינוק נחנק או פצועים בתאונת דרכים. אין ספק שמדובר ברגעים מעוררי מתח וחרדה, אבל היכולת שלנו להתמקד בסיטואציה עצמה ובכלים שעומדים לרשותנו כדי לסייע לפצועים, היא דרך טובה ויעילה יותר להתמודד עם המצב הזה. במילים אחרות, קורס עזרה ראשונה תל אביב הוא אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותנו, והוא מאפשר לנו להגיע לשעת חירום כשאנחנו מנוסים קצת יותר, מתורגלים, מיומנים ויודעים מה צריך לעשות. זמן התגובה הוא תמיד גורם המפתח, ובמקום להמתין עד לרגע שבו כוחות ההצלה יגיעו בהחלט יכול להיות שיש מה לעשות, ואיך לעזור.

קורס עזרה ראשונה תל אביב המותאם לארגון

עוד נקודה חשובה למחשבה: אם אתם רוצים להבטיח שבית העסק שלכם יספק את ההגנה הדרושה ללקוחות ולעובדים שנכנסים מבעד לדלת, קורס עזרה ראשונה תל אביב הוא צעד נכון בכיוון הזה. היתרון הגדול בקורסים המותאמים אישית הוא שהם נבנים בדיוק לפי הצרכים שלכם. כך, מועדון הבריאות והכושר יתמקד במצבים שעשויים להתרחש בין כותלי העסק, מטביעה בבריכה, דרך נפילה ממכשיר אימון, ועד לחנק בקפיטריה או לשבר בעקבות מעידה בחדרי ההלבשה. במקומות אחרים ייתכן שיהיה צורך גם בטיפול בעקבות פגיעות הקשורות לבעלי חיים, בכוויות או בכל פגיעה אחרת. בשורה התחתונה, כשהקורס מותאם לכם, הוא מספק את כל המידע הדרוש כדי שגם אתם, גם העובדים ובעיקר הלקוחות – כולם ייהנו מהיתרונות של המקום בראש שקט יותר.

בכל מקום שתבחרו

אחת הבעיות במרכזיות בתכנון קורס עזרה ראשונה תל אביב היא שאלת המיקום, אבל גם לזה יש פתרון פשוט ונוח מאוד. חברת מלער מקיימת את הקורסים גם אצלכם בעסק, מה שמאפשר גמישות רבה לכל העובדים ונוחות מרבית. כשאתם לא צריכים לצאת מהמשרד הכל נעשה פשוט יותר. בנוסף, זו גם הזדמנות טובה להעלות נושאים רלוונטיים מתוך חיי השגרה במקום העבודה עצמו, לבחון את תיק העזרה הראשונה שקיים, לזהות ליקויים ולטפל בהם. כשאתם מלווים בצוות מקצועי ומיומן, יש לכם את כל התשובות לכל השאלות. זה קורה אצלכם בעסק, במגרש הביתי שלכם, במקום שבו העובדים מרגישים נינוחים יותר. כשמוסיפים למשוואה הזו גם צוות מדריכים מקצועי, תוכן מותאם אישית והמון תרגול –הכל באווירה חמה וטובה – אין ספק שהידע החשוב מגיע בדיוק לאן שצריך, ובצורה טובה באמת.

קורס מקוון – יש דבר כזה?

עוד פתרון לא רע לסוגיית המיקום ובעיקר לזמן שלרובנו אין, הוא הקורס המקוון. קורס עזרה ראשונה תל אביב מביא עמו לא מעט יתרונות, בעיקר בכל הקשור ליחס אישי, מענה לשאלות, חיזוק נושאים שבהם אתם מרגישים צורך לתרגל קצת יותר, ובעיקר שעות רבות של אימונים ושיפור טכניקה. עם זאת, קורס מתוקשב מספק פתרון לא רע בכלל למי שרוצה לקבל את המידע, ללמוד את סכמת ההחייאה, לזהות מצבי חירום ולהגיע מוכן לכל תרחיש קצת יותר טוב. הקורס המקוון מאפשר לכם גם לחזור על המידע בכל נקודת זמן, ועם המידע החשוב הזה תדעו שגם אם חלילה תיקלעו לתאונה או תהיו עדים למעידה של אדם ברחוב, תגיבו מהר ונכון הרבה יותר.

תיק עזרה ראשונה ואיך הוא נראה

לבסוף, אם המטרה שלכם היא גם להצטייד בכל הציוד הדרוש לצורך מתן סיוע ראשוני לפצועים, קורס עזרה ראשונה תל אביב יספק לכם את הידע הדרוש גם בנושא הזה. כך תדעו בדיוק מה יש בתיק העזרה הראשונה, איך משתמשים בכל פריט, ומה עושים בסיטואציות שונות בין אם התיק נמצא אתכם ובין אם לא. בנוסף, בקורסי הריענון תוכלו לקבל את כל האינפורמציה הדרושה על פיתוחים וחידושים, לרבות שינויים בתיק העזרה הראשונה שלכם. כך תישארו תמיד עם היד על הדופק ותהיו מזומנים לכל תרחיש. כולנו תקווה שהמידע הזה יישאר נעול היטב במאגרי הזיכרון שלכם, ושלא יהיה לכם בו צורך לעולם, אבל לצערנו האירועים האלה בלתי צפויים. במקום להגיע אליהם ולגלות שאנחנו חסרי אונים, עדיף להגיע עם סל הכלים הטוב ביותר שיש.