קורס עזרה ראשונה לבני נוער – לומדים למען האחר

קורס עזרה ראשונה לבני נוער – לומדים למען האחר

אנחנו משקיעים זמן רב בחינוך הילדים שלנו, ואת הנערים והנערות אנחנו מנסים לחנך גם לערכים. בין לימודי מתמטיקה, אנגלית ומדעים אנחנו דואגים לספק להם ערך מוסף עד כמה שאפשר, ויש דרך טובה אחת להקנות להם ידע שיאפשר להם להגיש עזרה ולהיות שם למען אחרים בשעת הצורך. קורס עזרה ראשונה לבני נוער הוא הכלי שעוזר להם להגיב טוב יותר כשהם נקלעים לשעת חירום, והמודעות הזו יקרה מפז. בזכות הידע הפרקטי שהם מקבלים במהלך הקורס הם מסוגלים לסייע בתקריות שונות בבית הספר, כשהם יוצאים לבלות או אם נקלעים לחלילה לזירת תאונה. חלקם עוברים הכשרה בעזרה ראשונה במסגרת תנועת הנוער או לימודי התיכון, ואחרים בוחרים להשלים את הקורס על דעת עצמם, פשוט כי הם מבינים כמה כוח יהיה להם בידיים כשידעו איך להגיש עזרה בשעת

קורס עזרה ראשונה לבני נוער – לומדים למען האחר
קורס עזרה ראשונה לבני נוער – לומדים למען האחר

הצורך.

מה לומדים הצעירים בקורס עזרה ראשונה?

במסגרת קורס עזרה ראשונה לבני נוער מועברים ידע וכלים שמעמיקים את ההבנה של הצעירים ועוזרים להם לאבחן פציעות ופגיעות כדי להגיש טיפול מידי שעשוי, במקרים רבים, להציל ממוות. הם לומדים לבצע החייאה בסיסית וגם החייאה בתינוקות ובילדים, הם לומדים איך להגיב לחנק או להתחשמלות, מה עושים כשאדם מאבד הכרה, מה זה חוסם עורקים ואיך משתמשים בו, וגם איך נכון להתמודד עם פגיעות במערכת הנשימה או עם פגיעות ראש. כשהם לומדים, מתנסים ומתרגלים, הם יוצאים אל העולם עם סל כלים חשוב שאין לו תחליף.

מרעננים את הידע מדי שנתיים

בני ובנות נוער רבים בוחרים לנצל את הידע הזה ולהוציא תעודת מגיש עזרה ראשונה, כדי שיוכלו להתנדב ולסייע במצבי חירום. אין ספק שלהחלטה הזו יש משמעות אדירה והשפעה חיובית מאוד על הצעירים שבוחרים להיות פעילים יותר בחברה ולסייע למי שזקוק לטיפול רפואי ראשוני. עם זאת, חשוב לזכור שבעלי תעודת מגיש ע"ר נדרשים לבצע ריענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. הצעד הזה הוא קריטי לא רק משום שהוא נדרש על פי חוק, אלא גם משום שיש מצבים שאנחנו לא נתקלים בהם לעתים קרובות (אם בכלל), ואילו קורס ריענון עזרה ראשונה לבני נוער מאפשר להם לתרגל שוב מצבים שלא תרגלו מאז הקורס הקודם, וגם לגלות אילו מכשירים חדשים קיימים היום, מכשירים שעשויים לסייע בשטח ולהבטיח לפצועים טיפול איכותי ומסור הרבה יותר.