קורס עזרה ראשונה לוינסקי

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

סטודנטים להוראה יכולים לבחור במסלולי לימוד שונים, בין אם הם מעדיפים ללמד את ילדי היסודי או התיכון, הגיל הרך או החינוך המיוחד. הם יכולים ללמוד תחום התמחות ספציפי, למשל הוראת אנגלית או מתמטיקה, ועבור רבים זהו הצעד הראשון בדרך לקריירה הממוקדת רובה ככולה בעולם החינוך. אלא שעבור הסטודנטים שרואים עצמם חלק מסגל ההוראה של דור העתיד, ישנו קורס אחד נוסף, והוא חשוב לא פחות מרשימת הקורסים שמצפה להם במערכת השעות השבועית. בקורס הזה הם ילמדו להציל חיים, להגיע סיוע רפואי ראשוני ולהיות שם עבור הילדים גם במצבי חירום. כעת מציעה מלער קורס עזרה ראשונה לוינסקי, המותאם לסטודנטים להוראה ולדרישות מהם, ואתם מוזמנים להצטרף לקורס כבר עכשיו בטלפון 03-6700971.

באילו מצבים נדרשת הגשת עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה לוינסקי מספק לסטודנטים להוראה את הידע החשוב כל כך, והוא מתפרש על פני 44 שעות הכוללות ידע תיאורטי ועיוני – לצד תרגול והתנסות מעשית. באמצעות הידע הזה ניתן להגיש סיוע בשלל מצבים, והנה כמה דוגמאות למקרים שבהם בוגרי הקורס יכולים להפגין את הידע שלהם, ולחולל שינוי אמיתי.

1 – טיפול בפרכוסים

ישנם מצבים שבהם עשוי הילד לפרכס, למשל בשל חום גבוה או זיהום בדרכי הנשימה העליונות. כדי להגיש סיוע נדרשת היכולת לזהות את הבעיה, את התנועה הבלתי-רצונית של הגוף ואת הכיווץ של הגפיים במקביל לגלגול העיניים ולתסמינים נוספים. משתתפי קורס עזרה ראשונה לוינסקי לומדים להכיר את הסימפטומים, לזהות את הסיטואציה ולהגיב אליה בהתאם.

2 – טיפול בשברים

במצבים שונים עשויים להופיע שברים ופציעות אחרות בשלד, למשל בעקבות נפילה או חבלה. בשלב הראשון נדרש זיהוי מדויק של הבעיה על ידי איתור תסמינים כמו כאבים, נפיחות באיבר הפגוע, שינוי בצבע האיבר ואף שינוי בצורתו המקורית. במקרים אלה ישנן שיטות שונות להגיש סיוע באמצעות קיבוע, הצמדת קרח לאזור הפגוע וכמובן פניה לטיפול מקצועי במרכז הרפואי הקרוב. משתתפי קורס עזרה ראשונה מתרגלים את הטיפול בפגיעות אלה ויודעים איך נכון לנהוג.

3 – טיפול בהתחשמלות

על אף שאנחנו מקפידים על כללי הזהירות ומלמדים גם את הילדים להישמר מפני סכנות החשמל, בפועל התחשמלות איננה בלתי אפשרית. אם כן, לצד ההדרכה וההנחייה יש לדעת כיצד לפעול במצב שבו ילד מתחשמל, כדי להגיש עזרה מהירה ומידית, ובעיקר איכותית ומדויקת. באופן דומה נדרשת התמצאות בבעיות אפשריות אחרות, כמו התייבשות או פגיעות אקלים הקשורות בחשיפה לחום או קור קיצוניים.

4 – טיפול בעילפון

על אף שמדובר באירוע קצר למדי, שנמשך מספר שניות לכל היותר, עילפון הוא מצב שמחייב תשומת לב ומענה נכון. הוא עשוי להיגרם בשל פגיעה באספקת החמצן למוח, בשל כאב חד או התרגשות יתרה, וכן בשל הפרעות בקצב הלב או לחץ דם נמוך. למרבה הצער, גם בבתי הספר ובגני הילדים קיים הסיכון שתלמיד יתעלף ויזדקק לסיוע ראשוני, ותפקידו של מגיש העזרה הראשונה לפעול כדי לטפל בבעיה. בוגרי קורס עזרה ראשונה לוינסקי עוברים את ההכשרה הדרושה כדי להתמודד היטב גם עם מצבים אלה.

5 – פגיעות בעלי חיים

מה עושים אם במהלך הביקור בגן החיות נחש מכיש ילד? או במצב שבו כלב יינשך אותו? ומה נכון לעשות בתגובה לעקיצת מדוזה? פגיעות של בעלי חיים אינן נדירות וכדאי לדעת איך נכון לפעול במצבים מהסוג הזה. ידע הוא כוח, ואין ספק שהוא יאפשר לבוגרי הקורס להגיש סיוע לילדים בכל אחד מהמצבים הללו.

קורס עזרה ראשונה מכללת לונסקי

קורס עזרה ראשונה מכללת לונסקי

הצעד הראשון: קורס עזרה ראשונה לוינסקי

הזכרנו כאן מספר מצבים שבהם עזרה ראשונה, מהירה ונכונה היא עזרה שעשויה להתברר כקריטית להצלת חיים או למניעת מצבי חירום משמעותיים יותר. אלה רק כמה דוגמאות, ואין ספק שישנם מצבים רבים – לרבות הופעתה של תגובה אלרגית, של מחלה כרונית או של פגיעה בעמוד השדרה למשל. קורס מקיף ומקצועי מאוד הוא הצעד הראשון בדרך להשגת הידע הדרוש כדי להתמודד עם הסיטואציות הללו, והוא מורכב משלושה חלקים מרכזיים.

חלק ראשון – היכרות עם גוף האדם

לפני הכול חשוב להכיר את היסודות, ובפרט להכיר לעומק את האנטומיה שלנו. כשאנחנו מבינים איך פועלות מערכות הגוף השונות אנחנו יכולים לזהות בעיות שונות, ליקויים אפשריים ואת הדרכים הנכונות לטפל בבעיות הללו. אם כן, לפני שנוכל לתרגל החייאה בתינוקות או בילדים, לחבוש פציעות או לטפל בפגיעות של בעלי חיים, אנחנו צריכים לשלוט ביסודות שעליהם ייבנה הידע החשוב שמעניק קורס עזרה ראשונה לוינסקי.

חלק שני – למידה עיונית

בכל אחד מהנושאים שהזכרנו כאן (וכאמור גם בנושאים אחרים) ישנה חשיבות רבה ללמידה העיונית. כך אנחנו יכולים ללמוד את סכמת ההחייאה, להכיר את התסמינים של מחלות שונות ושל פגיעות עצביות או נשימתיות, וללמוד מה עושים במצבים שונים. נכון, הידע הזה הוא רק חלק מהתמונה הכוללת ואין ספק שלתרגול יש חשיבות רבה בהטמעת הידע – אבל השלב התיאורטי הוא חלק בלתי נפרד מהפאזל.

 

חלק שלישי – תרגול (וכמה שיותר)

לכל אורך הקורס נדרשות שעות אימון ותרגול, שכן זוהי הדרך הטובה ביותר לשפר מיומנויות ולהגיע למצבי החירום בשטח כשאתם מיומנים הרבה יותר. תרגול החייאה על בובה יאפשר ללטש את כישורי ההחייאה שלכם, מה שיבטיח מענה איכותי ונכון אם תיקלעו למצב שבו אחד התלמידים יזדקק להחייאה. תרגול נכון של חבישות וקיבועים יאפשר לכם לפעול באופן אופטימלי אם תידרשו לכך במסגרת החינוכית שבה תשתלבו. כדי להבטיח תרגול ברמה הגבוהה ביותר ודיוק בכל פעולה, צוות המדריכים יהיה שם לכל שאלה, בכל זמן.

קורס עזרה ראשונה לוינסקי – מקור רשמי בלבד

הכשרה טובה היא הכשרה התלויה בתוכנית הלימודים, בצוות ההדרכה וכאמור גם בזמן התרגול וההתנסות. בהחלט ניתן ליהנות היום מקורסים מתוקשבים שיאפשרו גם למידה מרחוק, אבל להתנסות המעשית וליחס האישי של המדריכים יש חשיבות עליונה, ולמעשה – ההתנסות והעמידה במבחן המעשי הכרחיים לקבלת תעודה המוכרת גם על ידי משרדי ממשלה. הקורסים של מלער עומדים בכל הדרישות הללו ומאפשרים לכם להשלים את ההכשרה הטובה ביותר במסגרת מקצועית, טובה ואיכותית, שתעניק לכם ידע, כלים ותעודה המוכרת על ידי משרד הבריאות. בנוסף מציעה החברה גם קורסי ריענון, שנדרשים אף הם על פי התקנות – מדי שנתיים. יש לבדוק מול המכללת לוונסקי אם התעודה מאושרת גם אצלם.

מה זה קורס ריענון בכלל?

קורס הריענון, אותו מתבקשים בוגרי קורס עזרה ראשונה להשלים אחת לשנתיים, הוא קורס קצר יותר משום שהוא מיועד למי שהשלים את ההכשרה במלואה. הוא נדרש כדי לאפשר חזרה חשובה על הידע שנלמד בקורס הראשון, על הכלים שנרכשו ועל הפעולות הבסיסיות לביצוע החייאה וחבישה, לשימוש בציוד בתיק העזרה הראשונה ולקבלת עדכונים שונים באשר לשינויים שעשויים לחול בין קורס אחד למשנהו. לקבלת פרטים נוספים על מגוון הקורסים של מלער ולהרשמה לקורס עזרה ראשונה או לקורס הריענון, אתם מוזמנים ליצור קשר כבר עכשיו בטלפון 03-6700971.