קורס עזרה ראשונה למאמני כושר

קורס עזרה ראשונה למאמני כושר

יותר ויותר ישראלים מגלים את נפלאות הכושר והספורט. בין אם הם נכנסים לכושר כדי לחזק את הגוף, לחטב אותו או לשמור על הבריאות, הם מתחילים לרוץ יותר, נרשמים לחדרי הכושר ומתחילים לשחות הרבה יותר. אין ספק שהספורט מועיל לבריאות, אבל אנשים שונים עשויים להגיב לפעילות הגופנית בצורה שונה. מי שלא התאמן מעולם ומחליט לצאת לחצי מרתון או להרים לראשונה משקולת כבדה במיוחד, עלול לגלות שהגוף שלו לא מסוגל להתמודד עם העומס הזה. בעוד ההמלצה למתאמנים אלה היא להיכנס לקצב בליווי מאמן כושר, חשוב שגם מאמן הכושר יגיע אל המכון או אל הבריכה

קורס עזרה ראשונה למאמני כושר
קורס עזרה ראשונה למאמני כושר

עם היכולת לסייע למתאמן בשעת צרה. זו בדיוק הסיבה לחשיבותו הרבה של קורס עזרה ראשונה בכלל, ולקורסים המיועדים למאמני כושר ומדריכי שחייה בפרט.

מענה לכל מתאמן

בחדר הכושר, על אף היתרונות הרבים שלו והחשיבות שלו בחיים הבריאים והפעילים של כולנו, נדרשת ללא ספק זהירות רבה. במהלך אימון הספינינג עשוי מתאמן למעוד מהאופניים, בשיעור השחייה עשוי אדם להתקשות לנשום ובקרבת מקום עשוי להימצא אדם שזועק לעזרה רגע לפני טביעה. גם מדריכי טניס וכדורסל ומאמני ג'ודו או כדורגל צריכים לדעת איך להגיב לפציעות שונות, לשחקנים שמאבדים הכרה או לאדם שנפגע בעקבות פגיעת כדור בראש או בחלקים אחרים בגוף. קורס עזרה ראשונה למאמני כושר ומדריכים הוא זה שמספק לנו את הידע הזה. מאמן שהשלים את לימודיו בקורס יידע בדיוק איך להגיב בכל תרחיש נתון, בלי לאבד את העשתונות. עם הידע הנרחב והחשוב של קורס עזרה ראשונה למדריכים הוא יזהה את הבעיה טוב יותר ויציע טיפול ראשוני שעשוי להציל את חייו של המתאמן.

ריענון עזרה ראשונה למדריכים

מאמנים ומדריכי כושר שהשלימו את קורס העזרה הראשונה נדרשים לעבור גם ריענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. קורס הריענון חשוב לא פחות מהקורס הבסיסי, ויש לכך כמה סיבות טובות. כך, מי שהשלים את הקורס אבל לא התמודד בפני סיטואציות מסוימות לאחר מכן, זקוק לריענון כדי שיידע כיצד להגיב אם וכאשר ייתקל במצב שבו לא נתקל קודם לכן. חשוב לא פחות מכך, מכשור חדש נכנס לפעולה כל העת, וכדאי שנדע איך להשתמש בו ולהתקדם יחד עם הטכנולוגיה והרפואה המודרנית. קורסי עזרה ראשונה הם חיוניים כמעט לכל אדם, בכל תחום עיסוק, אבל נדמה שבחדרי הכושר, בבריכה העירונית ובמגרשי המשחקים יש להם חשיבות רבה אף יותר.