קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

סטודנטים לחינוך מעבירים את רוב זמנם בלימודים עיוניים ומעשיים. חשוב להם להגיע אל היום הראשון במסגרת החינוכית כשהם ערוכים ומוכנים, עם מערכי שיעור מצוינים וכלים פרקטיים להתמודדות עם האתגרים שצפויים לאורך הדרך. אלא שיש עוד נושא אחד מרכזי שאיננו חלק מתוכנית ההכשרה הרשמית, והוא נדרש על ידי משרד החינוך. זהו קורס עזרה ראשונה, שחשיבותו הרבה בוודאי איננה מוטלת בספק. למעשה, בוגרי קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו מגיעים אל הגן או אל כיתת הלימוד כשהם יודעים איך נכון להתמודד לא רק עם תוכנית הלימודים, אלא גם עם מצבי חירום רפואיים. חברת מלער מזמינה אתכם להצטרף לבוגרי הקורסים שלה, ולקבל את כל הידע, את כל הכלים ואת התעודה הנדרשת כדי לעמוד בכל הדרישות.

קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו

קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו

קורס עזרה ראשונה – אילו כלים הוא מספק?

במעונות, בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים, פגיעות ופציעות עשויות להופיע בנקודות זמן שונות. בליעת חפץ זר, נפילה מגובה, אלרגיה למזון או התייבשות, אלה הן רק דוגמאות למצבי חירום רפואיים שבהם נדרש סיוע ראשוני איכותי, מהיר ומדויק. משתתפי קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו לומדים להכיר את המצבים הללו לעומק, לזהות פגיעות ומצבי חירום, טראומה ופגיעות מסוגים שונים. חשוב לא פחות מכך, הם מקבלים את הכלים הדרושים כדי להגיב למצבים אלה בשטח, ואין ספק שבזכות הידע והתרגול הרב הם מגיבים מהר יותר, ונכון הרבה יותר.

מה לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו?

כדי להעניק את הכלים ואת הידע לכל סטודנט וסטודנטית, שהם כמובן אנשי החינוך לעתיד, חברת מלער מזמינה אתכם להצטרף לקורס מקיף ומקצועי מאוד. צוות הפיתוח והמדריכים המיומנים עומדים מאחורי תוכנית הלימודים המעמיקה, הכוללת את כל הידע הדרוש – מהבסיס ועד לטכניקות ולכלים המתקדמים והחשובים ביותר. בשלב ראשון תכירו את מבנה גוף האדם, את תהליכי החיים הבסיסיים, את מערכת העצבים, מערכת הנשימה וכמובן מערכת הלב וכלי הדם. אלה הם אבני הבניין החיוניים שעליהם נשען כל הידע המשמעותי בתחום העזרה הראשונה, לרבות אבחון מחלות ומצבי חירום במערכת הלב, מצבי חירום עצביים או נשימתיים, טיפול בחנק והתמודדות עם פגיעות מסוגים שונים.

קורס עזרה ראשונה – תרגול ועוד תרגול

חשוב לזכור כי לימודים עיוניים אמנם חשובים, ואלה הם היסודות שעליהם מתבסס כל הידע הפרקטי הדרוש לבוגרי קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו, אבל הם לבדם אינם מספיקים. כדי להגיע אל מצבי החירום עם המיומנויות והכישורים הנחוצים, קורס עזרה ראשונה של מלער כולל תרגול רב וליווי מקצועי של צוות מדריכים עתירי ניסיון. במסגרת התרגול יילמדו לעומק סכמת ההחייאה בתינוקות ובמבוגרים, תמרון היימליך וטיפול בפציעות שונות, לרבות חבישות וקיבועים. גם השימוש בדפיברילטור משמעותי מאוד, בוודאי לנוכח התקנה הקובעת כי מכשיר הדפיברילטור יוצב במקומות בהם התנועה ערה מאוד, ובפרט בבתי הספר ובמוסדות החינוך בכלל. אם כן, היכרות עם המכשיר ותרגול העבודה עמו קריטיים כדי להציע סיוע ראשוני יעיל ונכון.

נושאים נוספים הנלמדים במסגרת הקורס

בנוסף לנושאים שהוזכרו כאן, קורס עזרה ראשונה מכללת אוהלו כולל עוד שורה של נושאים מרכזיים שכל איש ואשת חינוך צריכים להכיר. כך לומדים המשתתפים כיצד לטפל בפגיעות ראש, שלד וחזה, איך להגיש עזרה ראשונה לנפגעי חום וקור, מה נכון לעשות במצבי הלם, תלייה, הרעלת בליעה, פריקות או כוויות למשל. לבסוף, ובמידת הצורך כמובן, יתקיימו שעות תרגול נוספות כדי לאפשר לכל משתתף ומשתתפת לשפר מיומנויות, לשלוט בטכניקות השונות ולהבטיח תחושת ביטחון מוגברת רגע לפני היציאה אל החיים האמיתיים – ואל מצבי החירום השונים במסגרות החינוך.