קורס עזרה ראשונה מכללת אורות

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

המורים והמורות בישראל עוברים הכשרה מקצועית שתעניק להם את הכלים להתייצב בפני עשרות תלמידים, להעביר ידע מקצועי ולהנחיל ערכים וכישורים חברתיים. במסגרת ההכשרה הזו ניצבות בפניהם דרישות שונות, ובהן אחת חשובה במיוחד, והיא הדרישה להשלים קורס עזרה ראשונה בהיקף של 44 שעות לפחות. חברת מלער מזמינה אתכם לקורס המוכר על ידי משרדי הממשלה ומותאם לדרישות, ותוכלו לקבל מידע נוסף על הקורס בטלפון מספר 03-6700971. אז למה אתם באמת צריכים קורס עזרה ראשונה מכללת אורות, ואיפה תוכלו לקבל את הידע והכלים שאתם צריכים לצורך הכשרה אופטימלית?

למה אתם צריכים קורס עזרה ראשונה?

סטודנטים לחינוך שמתכננים את עתידם בעולם ההוראה נדרשים לעבור הכשרה בהגשת עזרה ראשונה. האמת הפשוטה היא שישנם אנשי מקצוע רבים בישראל שמחויבים להשלים את הקורס, בהם מדריכי ספורט, מאבטחים וכמובן מורים, מורות וגננות. מאחורי הדרישה הזה הגיון בסיסי ופשוט למדי: אנשי מקצוע אלה צריכים לדעת להגיש סיוע במצבי חירום לקהל היעד שלהם, ובמקרה של אנשי החינוך מדובר בילדים החשופים לסיכונים שונים, מפציעות וחבלות, דרך תגובות אלרגיות או מחלות ועד לחנק או לאובדן הכרה. עם תעודת הכשרה המעידה על השלמת קורס עזרה ראשונה מכללת אורות, אתם בהחלט יכולים להיות קצת יותר רגועים גם בפני מצבים שנחשבים מאיימים ומסכני חיים.

קורס עזרה ראשונה מכללת אורות – למי זה מתאים?

כפי שהזכרנו, אנשי מקצוע שונים נדרשים להשלים קורס עזרה ראשונה, ואנשי החינוך נכללים ברשימה המכובדת הזו. הנה עוד כמה דוגמאות למקצועות שבהם הקורס חשוב במיוחד:

 • מאמני כושר, החשופים למתאמנים שעשויים למעוד במהלך אימון, להתמודד עם פציעות ופגיעות שונות או לחוות קשיים נשימתיים או אירועים לבביים, למשל
 • מצילים, החשופים למתרחצים שעשויים לטבוע, לאבד הכרה ולהזדקק לפעולות החייאה, וכן לילדים ולמבוגרים שעלולים למעוד ולהיפצע
 • מדריכים טיולים, החשופים למטיילים שעלולים להתמודד עם פגיעות חום וקור, התייבשות, פציעות בדרגות חומרה שונות בעקבות נפילה וכן עם מחלות ותגובות אלרגיות שונות
 • עובדי מפעלים, שכן בשטח המפעל סיכונים שונים, לרבות סכנות נפילה מגובה, פגיעת ראש, שברים, אובדן הכרה או מצבי חירום לבביים ונשימתיים

בכל הקשור לאנשי החינוך הסכנות אף הן רבות ומגוונות: ילדים עשויים להיחנק מבליעת עצם זר או פיסת מזון, להפגין תגובה אלרגית, להיפצע ברחבת המוסד הלימודי, לאבד הכרה או להפגין תסמינים של מחלות שונות ומצוקות נשימתיות. ההכשרה הטובה והמקצועית תאפשר לסגל ההוראה להגיב מהר ונכון במצבים מהסוג הזה, ותפקידה של מלער לספק לכם את כל הכלים הדרושים כדי לעשות את זה כמו שצריך.

3 סיבות להירשם לקורס עזרה ראשונה

אם אתם לא לגמרי בטוחים האם קורס עזרה ראשונה מכללת אורות נכון גם לכם, הנה 3 סיבות טובות מאוד להירשם אליו כבר עכשיו.

1 – כי הידע מציל חיים

כשאתם נקלעים למצב חירום ויש לכם את הכלים המתאימים, אתם יכולים להציל חיים. דמיינו מצב שבו ילד מאבד הכרה, מתייבש או מתקשה לנשום. כשאתם מבינים את הסיטואציה ויודעים איך נכון לפעול בתוכה, אתם יכולים לעזור לו, להעניק לו טיפול ולהציל את חייו. אתם יכולים גם למנוע מהמצב להחמיר ולסייע לו בהחלמה טובה הרבה יותר. מנגד, היעדר ידע עלול להוביל להשלכות משמעותיות מאוד, ומטרתה של מלער להעניק לכם את הכוח הרב הטמון בידע החשוב כל כך.

קורס עזרה ראשונה מכללת אורות

קורס עזרה ראשונה מכללת אורות

2 – כי התרגול מעניק שליטה

ידע חשוב, אבל גם היכולת שלכם להגיב נכון ומהר לכל סיטואציה. הבעיה היא שבמקרים רבים אנחנו עלולים למצוא את עצמנו חסרי אונים, בוודאי כשאין לנו מושג מה קורה ומה נדרש מאיתנו. אחד היתרונות הבולטים של קורס עזרה ראשונה מכללת אורות, ושל מגוון הקורסים של מלער בכלל, הוא שהקורסים מעניקים ידע, כוח ותחושה מצוינת של שליטה. כל אלה יחד מאפשרים לכם לאבחן את הבעיה במהירות וביעילות, להגיב ללא עיכוב, להנחות את הנוכחים כיצד לפעול וכאמור – להציל חיים.

3 – כי אתם נדרשים להשלים הכשרה איכותית

הסיבה האחרונה היא גם הפשוטה והברורה מאיליה. אנשי חינוך במוסדות השונים, ובוודאי בחינוך לגיל הרך, מחויבים לעבור הכשרה מקיפה בהגשת עזרה ראשונה. לכן חשוב לבחור במסגרת שתעניק לכם גם את הידע ואת הכלים, וגם תעודה המוכרת על ידי משרדי הממשלה השונים. הקורסים של מלער עונים על כל הדרישות הללו, וכך תוכלו ליהנות גם מקורס מקיף, גם מליווי אישי ומתרגול רב לאורך כל הדרך, וגם מהתעודה המיוחלת.

אז מה בכלל לומדים במסגרת קורס עזרה ראשונה?

משתתפי קורס עזרה ראשונה מכללת אורות מתחילים מהבסיס, צוללים פנימה אל חומרי הלימוד החשובים ביותר וכמובן גם מתרגלים בכל שלב לאורך הדרך.

 • היכרות מעמיקה עם גוף האדם, לרבות סקירת האיברים ותפקידם
 • סכמת ההחייאה ופרוטוקול החייאת לב בתינוקות, בילדים ובמבוגרים
 • זיהוי מצבי חנק בשל בליעת עצם זר ומתן טיפול בהתאם
 • זיהוי מצבי חירום רפואיים כמו עילפון, טביעה, הרעלה או התחשמלות
 • זיהוי מחלות כרוניות וטיפול בהן, לרבות סוכרת, אסטמה או אפילפסיה
 • טיפול במחלות לב וכלי דם, לרבות בצקת ריאות ואוטם שריר הלב
 • פגיעות ראש, חזה או בטן
 • טיפול בשטפי דם, במגוון דרכים ובהתאם לאופי הדימום
 • טיפול בשברים, סוגי פגיעות בשלד וקיבוע
 • זיהוי כוויות בדרגות שונות וטיפול בהן
 • פגיעות של בעלי חיים, לרבות עקיצת דבורה, נשיכה של כלב הכשה של נחש
 • פגיעות אקלים, לרבות התייבשות או היפוטרמיה
 • מחלות זיהומיות והטיפול בהן
 • אירוע רב נפגעים וההתמודדות עמו

ידע תיאורטי – והרבה תרגול

רשימת הנושאים המפורטת היא בכל זאת רשימה חלקית בלבד, וכדי להבטיח רכישה אופטימלית של ידע בעל חשיבות רבה כל כך, תוכנית הלימודים של מלער מורכבת משני מרכיבים מרכזיים. מצד אחד ידע עיוני, המבוסס על הרצאות והדרכות, וגם על הצגת אופן הטיפול במצבים שונים על ידי צוות ההדרכה. מצד שני, כדי להבטיח הטמעה נכונה של הידע ויכולת להגיש סיוע ברמה הגבוהה ביותר, הקורס כולל שעות רבות של תרגול ואימון. לשלב הזה יש משמעות עצומה, שהרי זוהי הדרך להגיע למצבי החירום ערוכים ומוכנים הרבה יותר.

קורס עזרה ראשונה מכללת אורות – הכשרה מצוינת

עם השלמת השיעורים יתקיימו שיעורי תרגול נוספים, במהלכם תתבצע חזרה על נושאים כמו החייאה, חבישות וקיבועים. לבסוף, קורס עזרה ראשונה מכללת אורות יסתיים במבחנים עיוניים ומעשיים, במטרה לוודא שהמשתתפים בקורס שולטים היטב בידע הנלמד ויודעים מה נדרש מהם לעשות ברגעי האמת. זהו קורס מקיף ומעמיק מאוד, שנוגע בכל התחומים המרכזיים ובכל מה שאנשי ונשות החינוך צריכים לדעת רגע לפני שהם נכנסים לבית הספר. הידע הזה אף ישרת אותם במצבים רבים אחרים בבית ובמרחב הציבורי בכלל. לקבלת מידע נוסף על קורס עזרה ראשונה וכן על קורסי הריענון, אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות מלער בטלפון 03-6700971.