קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

מצבי חירום, מטבעם, הם בלתי צפויים. זה יכול לקרות בכל מקום, בכל זמן וללא כל התרעה. ילד שמועד בטיול השנתי, תינוק שנחנק מחפץ קטן או אדם מבוגר שמאבד הכרה – סיטואציות מהסוג הזה מחייבות ערנות, תגובה מהירה וכמובן טיפול נכון. אז נכון, לרובנו אין הכשרה רפואית מעמיקה או כוונה להשלים שבע שנות לימוד בבית הספר לרפואה, אבל קורסי עזרה ראשונה הם בהחלט דרך מצוינת להיערך גם למצבים פחות מוכרים והרבה יותר מאיימים. במקרים רבים מדובר אף בדרישה במסגרת הכשרה מקצועית, למשל כשמדובר במצילים, במדריכי כושר או בצוותי הוראה. קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה, המוכר על ידי משרדי הממשלה, פורש בפני המשתתפים את כל הכלים הדרושים. לפרטים על הקורס של מלער ולהרשמה חייגו 03-6700971.

קורס עזרה ראשונה – מטרות עיקריות

כאמור, מצבי חירום מפתיעים אותנו בכל זמן ומקום, ואחת המטרות העיקריות של קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה הוא להקנות את הידע הדרוש להתמודדות עם המצבים הללו. באמצעות שילוב בין ידע עיוני לתרגול שמבטיח מיומנויות קליניות בשטח, בוגרי הקורס יכולים לבצע החייאה בסיסית ולהגיש סיוע ראשוני לפצועים ולנפגעים בסיטואציות שונות. כך הם יכולים למנוע הידרדרות במצבו של הפצוע ולשפר את סיכויי ואיכות ההחלמה לאחר הגעתם של הצוותים הרפואיים.

קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה – למי הוא מיועד?

הידע החשוב שנלמד במסגרת קורסי עזרה ראשונה מתאים לקהלי יעד רבים ומגוונים, ובפרט לאנשי מקצוע שונים, לרבות:

 • מצילים
 • מאמני כושר
 • מדריכי טיולים
 • מדריכי ירי
 • ממוני בטיחות
 • מאבטחים
 • עובדי הוראה
 • סטודנטים להוראה
 • גננות

באופן טבעי, קורסי עזרה ראשונה מותאמים גם לקהל היעד הייחודי. למשל, קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה, שבו משתתפים לרוב סטודנטים לרפואה, יספק את הידע והכלים הדרושים כדי להגיש סיוע לילדים במסגרות החינוך. בנוסף, משתתפי הקורס ידעו גם להגיש סיוע במצבים רבים אחרים, לא רק במסגרת החינוכית שבה ישתלבו – אלא במרחב הפרטי והציבורי.

מה לומדים במסגרת הקורס?

כדי להבטיח שליטה מלאה במצב ולאפשר הגשת סיוע אופטימלי לפצועים ולנפגעים, קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה מתחיל בבסיס, כלומר בהיכרות מעמיקה עם גוף האדם ועם המערכות השונות. ההיכרות עם מערכות העצבים, הנשימה והלב וכלי הדם, היא היכרות שמהווה בסיס לכל הידע שיגיע לאחר מכן ולשיעורים המתמקדים בנושאים כמו:

 • החייאה בתינוקות, בילדים ובמבוגרים
 • טיפול בחנק מגוף זר
 • טיפול במצבי עילפון, טביעה, התחשמלות, פגיעות אקלים
 • זיהוי מחלות כרוניות ומחלות לב
 • טיפול בפצעים, בשברים, בנקעים ובסדקים
 • טיפול בכוויות בדרגות חומרה שונות
 • התמודדות עם אירועים רבי-נפגעים

קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה – מעמיקים את הידע

רשימת הנושאים שהוזכרה כאן חלקית מאוד, וקצרה למדי. כל אחד מהנושאים הללו הוא עולם ומלואו, ובליווי צוות הדרכה מקצועי ומנוסה תעמיקו בכל פרט, תדעו איך לזהות מצבים רפואיים שונים, איך להגיש עזרה ומה עושים כשנקלעים לזירת תאונה למשל, או כשמזהים מצבי חנק, עילפון או התייבשות. כאמור, לצד השלב התיאורטי והלמידה העיונית, קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה כולל גם שעות תרגול רבות. השלב הזה קריטי משום שהאימון מסייע ברכישת מיומנויות וכישורים שונים, מביצוע החייאה ועד קיבוע או חבישה, וככל שתתרגלו יותר תהיו ערוכים טוב יותר לכל תרחיש ולכל פגיעה.

קורס עזרה ראשונה 44 שעות

עם רשימת נושאים ארוכה וחשובה כל כך, אין ספק שנדרשות שעות של למידה ותרגול. קורסי העזרה הראשונה תוכננו בהתאם, וכיום ניתן לבחור בין מסלולים שונים, מקורסים קצרים וממוקדים של שעות בודדות ועד לקורסים מקיפים של 88 שעות ואף יותר. עם זאת, קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה הוא קורס של 44 שעות והוא יסודי ומעמיק מאוד. משלב היסודות ועד לתרגול הטכניקות המורכבות ביותר, הקורס מותאם לדרישות של משרדי הממשלה ומוכר על ידם, מה שהופך אותו לכלי המשמעותי ביותר שעומד לרשות סטודנטים להוראה המעוניינים להשלים את ההכשרה ולקבל את התעודה. זאת, תוך שהם לומדים את כל הנדרש כדי להגיש סיוע במצבי חירום שונים, הן במסגרת בית הספר – והן מחוץ לכיתות הלימוד ולמגרשי המשחקים.

קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה

קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה

איך בוחרים קורס עזרה ראשונה?

סטודנטים להוראה, ובאופן כללי מי שזקוק לתעודת מגיש עזרה ראשונה, עבור כולם נדרשת מסגרת מקצועית, איכותית וכמובן – מוכרת באופן רשמי על ידי משרדי הממשלה. אם כן, לפני שאתם בוחרים את המסגרת הנכונה עבורכם יש כמה נקודות שכדאי לבדוק:

 1. בדקו את תוכנית הלימודים בקורס, ודאו שהיא מקיפה וכוללת את הנושאים הנדרשים
 2. ודאו כי הקורס כולל לא ידע עיוני אלא תרגול רב, כנדרש לצורך קבלת התעודה
 3. ודאו כי התעודה שתקבלו אכן מוכרת על ידי משרדי הממשלה

חברת מלער עונה על כל אלה ומעניקה לכם את ההזדמנות לקבל את ארגז הכלים שאתם צריכים, לא רק לצרכי תעודה – אלא גם כדי שתהיו תמיד בשליטה, ותמיד מוכנים לכל תרחיש. זהו למעשה השילוב המנצח בין הכשרה מקיפה ומקצועית מאוד, כנדרש על פי התקנות, לקבלת ידע מציל חיים שישרת אתכם לא רק במסגרת העבודה היומיומית אלא גם בחיים הפרטיים.

אחרי שנתיים – רענון עזרה ראשונה לעובדי הוראה

לצד הדרישה להכשרה מקיפה עם תחילת העבודה, במקרים רבים נדרש גם ביצוע ריענון מדי שנתיים. אם כן, חברת מלער מציעה גם קורס ריענון עזרה ראשונה, במסגרתו תוכלו לחזור על רבים מהנושאים, לתרגל החייאה וחבישות שוב, להיזכר בכל מה שאולי נשכח מאז הקורס הראשון, ולהתעדכן במידע חדש ובשינויים שבוצעו, למשל, בתיק העזרה הראשונה. זוהי דרך נוספת לשמר את הידע החשוב כל כך, ולהבטיח מיומנות ברמה הגבוהה ביותר בכל תרחיש ובכל זמן.

החשיבות הרבה של קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה

כפי שאתם בוודאי מבינים בשלב הזה, קורס עזרה ראשונה מכללת אחווה הוא קורס בעל משמעות רבה ויתרונות לא מבוטלים. מעל לכל, ומעבר לדרישות ולתקנות, קורס עזרה ראשונה מספק מסגרת מקצועית וטובה מאוד, ובוגריו יכולים להציל חיים ולסייע לנפגעים ולפצועים במצבים שונים. אז נכון, כולנו רוצים להאמין שבמצבי החירום נדע מה לעשות ואיך לעזור, אבל רק עם תרגול רב והיכרות מעמיקה עם פציעות, מחלות ופגיעות אפשריות, נוכל לשלוט באמת בסיטואציה ולנווט בתוכה באופן מדויק ונכון. קורס עזרה ראשונה של מלער, שתוכנן בקפידה על ידי צוות מומחים ומועבר על ידי מדריכים עתירי ניסיון, הוא המקום האידאלי שבו תקבלו את הידע שאתם צריכים, את הליווי האישי ואת המיומנויות לביצוע פעולות שונות בשטח. לקבלת פרטים נוספים על הקורס ולהרשמה חייגו 03-6700971.