קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

כדי להשתלב בתחום ההוראה בישראל נדרשת הכשרה מקיפה. אנשי ונשות החינוך מגיעים אל המקצוע החשוב כל כך, רק לאחר שהשלימו את מסלול הלימודים ואת כל ההכשרות הנדרשות, אבל לצד לימודי המקצוע והתרגול בפני הכיתה – עובדי ההוראה אמורים לעמוד בדרישה אחת נוספת. הם אמורים להשלים קורס עזרה ראשונה, ולהמשיך לשמר את הידע מדי שנתיים במסגרת קורסי הריענון. כדי להבטיח הכשרה מקצועית, יסודית ואופטימלית, חברת מלער מציעה קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין, המותאם לדרישות הייחודיות מאנשי החינוך וההוראה ומשלב באופן מדויק בין ידע תיאורטי להתנסות מעשית. סטודנטים להוראה יכולים להירשם לקורס כבר עכשיו בטלפון 03-6700971.

החשיבות של קורס עזרה ראשונה

בעוד עובדי חינוך והוראה נדרשים להשלים לימודי עזרה ראשונה, האמת הפשוטה היא כי קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין הוא קורס חשוב לכל אחד ואחת, בכל גיל ובכל שלב בחיים. למרבה הצער אנחנו חשופים לסיכונים כאלה ואחרים בשגרה ובעבודה, מתאונת דרכים ועד תקריות אלימות, והילדים חשופים לסכנות לא פחות. הקטנטנים עשויים לבלוע חפצים קטנים, הגדולים עשויים ליפול במהלך טיול שנתי או בשיעור הספורט בבית הספר, ובכל גיל הם עלולים לאבד הכרה או להתמודד עם מחלות, כוויות או אלרגיות שונות. בוגרי קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין יודעים לזהות כל אחד מהמצבים הללו, וחשוב לא פחות מכך, הם יודעים איך נכון לנהוג בשעת הצורך, מה נכון לעשות ואיך ניתן להגיש סיוע ואף להציל חיים במקרים רבים.

קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין – נושאים עיקריים

כדי להבין טוב יותר את התועלת הרבה שמציע קורס עזרה ראשונה של חברת מלער, כדאי להכיר את הנושאים המרכזיים הנלמדים במסגרת הקורס, והנה טעימה קטנה:

  • היכרות מעמיקה עם גוף האדם, עם איברי הגוף ועם תפקידו הייחודי של כל אחד מהם
  • החייאת תינוקות והחייאה במבוגרים
  • זיהוי מצבי חנק בילדים ובמבוגרים – וטיפול בהם
  • זיהוי מצבי חירום שונים, לרבות טביעה, הרעלה, התחשמלות או עילפון
  • זיהוי מחלות לב וכלי דם, לרבות שבץ מוחי או אוטם שריר הלב
  • זיהוי מחלות כרוניות כמו סוכרת, אסטמה או אפילפסיה
  • פגיעות ראש, חזה ובטן
  • טיפול בשברים, בנקעים, בכוויות ובפגיעות הדף
  • פגיעות של בעלי חיים
  • פגיעות אקלים

נושאים אלה ואחרים הם חלק מהותי ובלתי נפרד מכל קורס עזרה ראשונה המותאם באופן מושלם לאנשי החינוך, ולדרישות מהם. לצד הידע הרב המוענק לכל אורך הקורס, חשוב לזכור כי ההתנסות הפרקטית היא הכרחית, ועם הליווי המקצועי של צוות ההדרכה תוכלו ללטש ולשפר את המיומנויות שלכם בחבישות פצעים ונקעים, בביצוע החייאה ובהתמודדות עם מצבי החירום השונים שהוזכרו – ועם מצבי חירום אחרים.

קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין

דרישה מכל איש הוראה בישראל

מעל לכל, קורס עזרה ראשונה הוא בגדר דרישה בסיסית מאנשי ומנשות ההוראה בישראל, כבר מהגיל הרך ועד לכיתות הגבוהות יותר. למעשה, ההסמכה תלויה במידה רבה בקבלת תעודה על השלמת קורס מקצועי ומקיף, וחברת מלער מוכרת על ידי משרדי הממשלה השונים, ובפרט על ידי משרד הבריאות. אם כן, זהו ללא ספק מקום אידאלי לקבל בו את כל המידע החיוני והבסיסי ביותר, להעמיק את ההבנה ואת ההיכרות עם עולם הסיוע הרפואי הראשוני, ולרכוש מיומנויות מצילות חיים. בוגרי קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין נהנים אם כן מכל העולמות: הם עומדים בדרישות, הם יודעים להגיע מוכנים יותר לכל תרחיש במוסד החינוכי, והידע הרב שהם מקבלים משרת אותם היטב גם בתחומים אחרים, ולא רק בכובעם המקצועי.

קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין – כל מה שצריך לדעת

חשוב להבין שלצורך הגשת סיוע אפקטיבי, מגיש העזרה הראשונה חייב להכיר היטב את מערכות הגוף, את המחלות ואת התסמינים שלהן, וכמובן את הדרך הנכונה להתמודד עם כל סיטואציה. בוגרי הקורס מגיעים אל מצבי החירום כשהם שולטים היטב בכל אלה, וכשהם מיומנים ומתורגלים היטב, מה שעוזר להם להגיב מהר יותר, ובאופן יעיל הרבה יותר. הם יודעים איך לבצע החייאה בצורה מדויקת, איך לזהות דום לב ואיך נכון להשתמש בדפיברילטור כדי להציל חיים. הם יודעים לזהות כוויות ופציעות בדרגות חומרה שונות, לזהות מצבי טראומה ולהגיב לפגיעות בעמוד השדרה, בנשימה או במערכת כלי הדם. הידע הזה משרת היטב גם את אנשי החינוך אבל גם אנשי מקצוע רבים בתחומים אחרים, בהם מצילים ומאמני כושר, מאבטחים ומדריכי טיולים.

למה צריך קורס רענון עזרה ראשונה?

השלמת קורס עזרה ראשונה מכללת סכנין היא דרישה בסיסית מכל איש חינוך, אבל חשוב לזכור שעל הידע יש לחזור שוב לאחר שנתיים ובאופן קבוע. צוות מלער פורש בפניכם לא רק קורס עזרה ראשונה שמותאם בדיוק לצרכים שלכם, אלא קורסי ריענון שמותאמים גם הם לכל הדרישות והתקנות. כך תוכלו להישאר תמיד עם היד על הדופק, להמשיך לתרגל את סכמת ההחייאה, את אופן ביצוע החבישות ואת ההתמודדות עם מצבי חירום שונים. קורסי הריענון קצרים יותר, והם ממוקדים בכל הנושאים המרכזיים והחשובים, וכן בעדכונים ושינויים שכדאי להכיר, בין אם בתיק העזרה הראשונה ובין אם בתקנות שהשתנו או התעדכנו.

קורס עזרה ראשונה מקצועי בלבד

אחרי שזיהינו את החשיבות הרבה של הקורס, הנדרש לקבלת ההסמכה, כדאי לזכור שרק חברה מקצועית ומנוסה, המוכרת על ידי משרדי הממשלה וחברות הביטוח, היא חברה שיודעת להציע קורס איכותי ומקיף מאוד. השילוב בין ידע תיאורטי לתרגול, והזמן הרב המוקדש לפרקטיקה ולשיפור המיומנויות, זה בדיוק מה שהופך את הקורסים של מלער לכלי האידאלי לסטודנטים להוראה ולכל מי שמעוניין לדעת איך נכון לפעול במצבי חירום, להגיב מהר יותר ולהעניק סיוע אמיתי ואפקטיבי. מידע נוסף על הקורס תוכלו לקבל בטלפון 03-6700971.