קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

אנחנו חיים במדינה שבה המציאות בהחלט מורכבת, בין אם בשל תאונות הדרכים, אירועי הטרור או תקריות האלימות שמתרחשות במרחבים שונים. גם ללא כל אלה, הסכנות אליהן אנחנו חשופים רבות ומגוונות, וזה בוודאי נכון כאשר מדובר בילדים שלנו. אחת הדרכים האידאליות להתכונן למצבים אלה ולהגיע אליהם ערוכים ומוכנים יותר, היא להשלים קורס עזרה ראשונה. הידע, הכלים ובעיקר ההתנסות המעשית בחבישות, בהחייאה ובטיפול בנפגעים בכלל, כל אלה מעניקים לנו כוח עצום במצבי החירום. כעת תוכלו להשלים קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר בליווי צוות מלער, לעבור את ההכשרה המתאימה ולקבל לא רק תעודה רשימת – אלא ידע מציל חיים. לפרטים נוספים על הקורס חייגו כבר עכשיו לטלפון מספר 03-6700971.

קורס עזרה ראשונה – למה אתם צריכים אותו?

לקורסים השונים שמציעה חברת מלער, ובפרט קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר, יש חשיבות רבה משלל סיבות, והנה כמה דוגמאות מצוינות:

  1. הקורס חשוב להורים צעירים שרוצים לדעת איך נכון להתמודד עם מצבי חנק, אובדן הכרה אצל התינוק, קשיי נשימה, הרעלות בליעה או פציעות למשל.
  2. הקורס אידאלי למאמני כושר וספורט, שעובדים לצד מתאמנים החשופים לפגיעות במהלך אימונים, בין אם בשל נפילה או חבלה, ובין אם בשל עומס יתר ומחלות שונות.
  3. הקורס נחוץ למצילים, שלצד מניעת טביעות נדרשים להגיש סיוע ראשוני לאדם שאיבד הכרה וגם במצבים אחרים, לדוגמה למתרחצים שמתמודדים עם התייבשות או שהחליקו ונפצעו.
  4. הקורס חיוני למדריכי טיולים, שכן בשטח ישנם סיכונים שונים, לרבות סיכונים הקשורים לפגיעות של בעלי חיים, פגיעות אקלים, שברים, נקעים ופגיעות אחרות.

קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר – לאנשי הוראה

בנוסף לכל אלה, קורס עזרה ראשונה הוא קורס חשוב לאנשי מקצוע רבים אחרים, לרבות נהגי אמבולנס ועובדי מפעלים. עם זאת, אין ספק שיש לו חשיבות רבה בקרב המורים, הגננות והסייעות, שכן סגל ההוראה אחראי לא רק להעברת ידע בנושאים לימודיים, אלא נדרש להבטיח גם את שלומם של הילדים. מאחר ובמוסדות הלימוד עשויים הילדים להיפצע או להיפגע משלל סיבות אפשריות, הרי שאנשי החינוך אמורים לדעת להגיש עזרה, ולעשות זאת בצורה טובה, נכונה ומהירה ככל האפשר. הנה כמה דוגמאות למצבים שבהם העזרה הזו חשובה במיוחד.

קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר

קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר

1 – כשילד מפרכס

פרכוסים בהחלט מעוררי חרדה ומתח בקרב האנשים שנמצאים בסביבתו של הילד, וישנן סיבות שונות שיכולות להסביר את התופעה. פרכוס כללי קצר או דווקא ממושך (15 דקות ויותר) מחייבים תשומת לב רבה, תגובה מהירה וטיפול מתאים. קורס עזרה ראשונה נוגע לעומק בנושא ומסייע למשתתפים בקורס להבין למה זה קורה ומה באמת צריך לעשות כשמזהים ילד מפרכס. לצוותי ההוראה, ובפרט לגיל הרך, יש לנושא הזה חשיבות רבה מאוד.

2 – כשילד מאבד הכרה

אם יש משהו שיכול לעורר מתח רב יותר מאשר פרכוס, זהו בוודאי מצב שבו ילד צעיר מאבד הכרה. זה עשוי לקרות בעקבות חבלה או נפילה, בעקבות מחלה או בעקבות טביעה לדוגמה. תהא הסיבה אשר תהא, מי שנמצא בסביבתו צריך להגיב מהר מאוד ולפעול ביעילות רבה. במסגרת קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר תלמדו את סכמת ההחייאה לעומק, תדעו מה עושים כשילד מתעלף ותתרגלו את כל הטכניקות הדרושות כדי להעניק עזרה איכותית שיכולה להציל חיים ולשפר את איכות הטיפול שיקבל הילד גם בבית החולים.

3 – כשיוצאים לטיול השנתי

סיור יומי, טיול שנתי או פעילות מיוחדת אחרת, בכל אחת מהסיטואציות הללו הילדים חשופים לסכנות כאלה ואחרות. הם עשויים להתייבש או להתמודד עם מכת חום, ליפול ולהיפצע או להיפגע על ידי בעל חיים. מה עושים ברגעים האלה? ללא הידע המתאים יהיה קל והגיוני לאבד עשתונות או לקפוא, אבל הכלים והתרגול שתקבלו במסגרת קורס עזרה ראשונה ישנו את התמונה לחלוטין. כך תגיבו במהירות, תנתחו את הסיטואציה באופן מדויק ותדעו מה נדרש מכם לעשות כדי לעזור לילד בצורה הטובה ביותר.

4 – כשאתם מחוץ לבית הספר

על אף שצוותי הוראה מחויבים להשלים קורס עזרה ראשונה, לידע הרב שהם מקבלים במסגרת הקורס יש השפעה עצומה גם כשהם נמצאים מחוץ לכתלי בית הספר. בוגרי הקורס, המוכשרים להגיש עזרה ראשונה, נמצאים שם גם כשילדיהם נפצעים בבית, גם כשהם נקלעים לזירת תאונה למשל, וגם כשהם מבלים להנאתם בבריכה העירונית ונחשפים לאדם שאיבד הכרה או טבע. במילים אחרות, הידע הזה ישרת אתכם גם במסגרת העבודה ובזמן שאתם עם התלמידים, וגם כשאתם עסוקים בעניינים הפרטיים שלכם.

על קצה המזלג: זהו תוכן הקורס

אם כן, מה בדיוק כולל קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר ומה אתם צפויים ללמוד בו? אחרי שתכירו את האנטומיה האנושית ואת תפקידו של כל איבר חשוב בגוף, תצללו אל מעמקי העזרה הראשונה. תכירו את פרוטוקול ההחייאה כדי שתוכלו לבצע החייאה בתינוקות, בילדים ובמבוגרים, תדעו לטפל בחנק, בעילפון, בטביעה או בתליה, לסייע למי שחווה התקף אפילפסיה או התקף לב, לטפל בפציעות בטן או חזה, לסייע לנפגעי הלם, לטפל בשטפי דם וגם בשברים ובנקעים, לזהות כוויות ולהגיש סיוע. תדעו גם לזהות פגיעות אקלים, פגיעות של בעלי חיים, מחלות זיהומיות ופגיעות הדף. במילים אחרות, בקורס אחד יסודי ומעמיק תלמדו את כל מה שבאמת חשוב, ולא רק על הנייר – אלא גם בזמן תרגול.

קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר – כמה זמן הוא נמשך?

כדי לקבל את הידע בצורה טובה ומעמיקה, חשוב לבחור קורס עזרה ראשונה מכללת ספיר המשלב בין למידה עיונית להתנסות מעשית. מלער מציעה לכם את השילוב הזה בדיוק, במסגרת קורס שהיקפו 44 שעות וכולל תרגול רב בליווי צוות הדרכה מקצועי ומיומן. התרגול הוא אולי המרכיב החשוב מכולם, שכן הרצאות והסברים אינם מספיקים כדי לשפר ולדייק את כישורי ההחייאה, החבישה או הקיבוע למשל. צוות מדריכים עתיר ניסיון יהיה שם כדי ללוות אתכם בכל שלב בדרך, להסביר, לתקן וללטש. כשתצאו מהקורס עם תעודה שמעידה על ההכשרה המקיפה שקיבלתם, תדעו שאתם מוכנים לכל תרחיש ולכל סיטואציה. מידע נוסף, לרבות סילבוס ופרטים על הקורס ועל קורסי הריענון, תוכלו לקבל בחברת מלער, בטלפון מספר 03-6700971.