קורס עזרה ראשונה מכללת תלפיות

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

יש לא מעט מקצועות חשובים בשוק העבודה בישראל, אבל נדמה שבין התחומים המרכזיים והמשמעותיים ביותר בולטת ההוראה במיוחד. למעשה, המורים הם אנשים בעלי השפעה אדירה על הצעירים, דור העתיד. הם אמורים להנחיל להם ערכים, להקנות להם ידע, לסייע להם בהתפתחות חברתית תקינה ונכונה, ולהעניק להם את הכלים להתמודד בהצלחה עם העולם שמחכה להם שם בחוץ. אל רשימת המשימות האינסופית הזו אפשר להוסיף עוד משימה אחת, בסיסית וקריטית ללא ספק: הם אחראיים לשלומם של הילדים. זוהי בדיוק הסיבה לכך שאחת הדרישות המרכזיות מאנשי החינוך וההוראה – לצד תואר אקדמי והכשרה מתאימה – היא הדרישה להשלים קורס עזרה ראשונה. כעת סטודנטים להוראה יכולים ליהנות מהקורסים המקצועיים של מלער, המציעה קורס עזרה ראשונה תלפיות שמותאם בדיוק לצרכי הסטודנטים. לפרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר כבר עכשיו לטלפון 03-6700971.

5 סיבות לחשיבות של קורס עזרה ראשונה תלפיות

ברמה הבסיסית והפשוטה ביותר, קורס עזרה ראשונה תלפיות הוא קורס הנדרש על פי החוק, ואנשי ההוראה בישראל מחויבים להשלים את הקורס ולקבל תעודה המעידה על כך. אלא שהדרישה הזו היא רק סיבה אחת להצטרף לקורס ולקבל את הידע הרב שניתן במסגרתו. הנה עוד כמה סיבות מצוינות (וחשובות) להירשם לקורס:

 

1 – ללמוד איך לבצע החייאה ולטפל בחנק

הילדים בפעוטון עשויים לבלוע חפצים וצעצועים קטנים מאוד, או להיחנק מפיסת מזון למשל. בגילאים מאוחרים יותר הם עלולים אף למעוד, לאבד הכרה ולהתמודד עם קשיי נשימה משלל סיבות. בוגרי קורס עזרה ראשונה תלפיות יודעים לזהות את המצבים הללו בצורה טובה ומהירה מאוד, וחשוב מכך – הם יודעים בדיוק מה נדרש מהם ברגעים אלה. הם מגיבים מהר, מגישים סיוע ראשוני ומצילים חיים. הם יודעים לבצע החייאה בתינוקות (וגם במבוגרים), לסלק חפצים זרים ולפעול באופן אפקטיבי לנוכח ילד מפרכס או פצוע.

קורס עזרה ראשונה מכללת תלפיות

קורס עזרה ראשונה מכללת תלפיות

2 – ללמוד איך לטפל בפציעות

שעות המשחק והטיולים בחוץ הם זמן הנאה, אבל זה בוודאי לא אומר שהסכנה לא אורבת לקטנטנים גם במקומות האלה. נפילה מגובה, שטף דם, פציעות גפיים ואפילו פגיעות שמקורן בבעלי חיים (כמו נשיכה של כלב או הכשה של נחש), עם כל אלה חשוב שאנשי ונשות החינוך יידוע להתמודד ברגעי האמת. אם כן, קורס עזרה ראשונה תלפיות מספק כמויות אדירות של ידע בנושאים אלה בדיוק, לצד תרגולים וחזרות על סוגי החבישות השונות ועל האופן שבו נכון לטפל בפציעות שונות.

3 – לקבל ידע מותאם אישית

קורס עזרה ראשונה תלפיות הוא קורס שעונה על כל הדרישות ומוכר על ידי משרדי הממשלה. במילים אחרות, סטודנטים להוראה שרוצים להגיע מוכנים למצבי החירום הפוטנציאליים בגני הילדים ובבתי הספר, מומלץ שילמדו בקורס שמתאים במיוחד עבורם. הקורס של מלער נתפר באופן מדויק למידות שלכם, והוא כולל את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להגיע ערוכים ומוכנים ליום הראשון בגן או בבית הספר: כלים וידע, ובעיקר מיומנויות שלוטשו בקפידה רבה אחרי שעות רבות של תרגולים ואימונים, וליווי אישי של צוות הדרכה מיומן.

4 – להרגיש תמיד בשליטה

בהיעדר ידע, אנחנו עשויים לקפוא ברגע האמת, ובלי לדעת מה באמת קורה ואיך אנחנו אמורים לפעול, קל יותר לאבד עשתונות ולפעול בכל הדרכים הלא-נכונות כדי להגיש עזרה. קורס עזרה ראשונה משנה לחלוטין את התמונה, ומעל לכל הוא נותן תחושה טובה יותר של שליטה. זאת משום שהקורס מתחיל מהיסודות, מהיכרות עם גוף האדם ועם המערכות הפועלות בו, וממשיך לידע מעמיק ולהיכרות עם מחלות שונות, מצבי טראומה והלם, פגיעות אקלים, פציעות בעמוד השדרה ומגוון גדול של מצבי חירום רפואיים אחרים. מי שיודע מה צפוי לו בסיטואציה כזו או אחרת, ואיך יוכל לפעול כדי להציל חיים ולעזור למי שזקוק לו, יוכל לעשות את זה בצורה טובה הרבה יותר, להגיב מהר – ולפעול נכון.

5 – תרגול וליווי מקצועי

אם יש משהו שעוזר לנו להרגיש בשליטה, זה התרגול הרב והחזרה על הטכניקות הנדרשות. במסגרת קורס עזרה ראשונה תלפיות תכירו לעומק את סכמת ההחייאה, תדעו איך לחבוש נקעים או שברים, וגם איך להגיב לכוויות חום או קור, למצבי התייבשות או להרעלות בליעה, למשל. התרגול הרב והליווי של צוות המדריכים הם שני הכלים הדרושים כדי לעשות את זה נכון. כמאמר המשפט הידוע: תרגול מביא לשלמות. בקורס עזרה ראשונה תלפיות תתרגלו המון – ותגיעו לשלמות.

קורס מקיף ברמה הגבוהה ביותר

אין ספק שקורס עזרה ראשונה מספק את המענה הדרוש לסטודנטים להוראה, אלה שצפויים להפוך לאנשי החינוך האחראיים על פעוטות, ילדים ובני נוער. כדי להבטיח תכנים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר, הקורס תוכנן בקפידה רבה על ידי אנשי מקצוע עתירי ניסיון. כך אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את הידע הדרוש לכם, את הליווי הטוב ביותר ואת השילוב המדויק בין רקע תיאורטי ללמידה מעשית ותרגול.

דוגמאות לנושאים הנלמדים במסגרת קורס עזרה ראשונה תלפיות

רגע לפני שאתם בוחרים קורס עזרה ראשונה להשלמת ההכשרה הנדרשת, הנה טעימה קטנה מהנושאים המרכזיים בקורס:

 1. עזרה ראשונה: מה היא, מה מטרותיה ומה סמכויותיו של מגיש העזרה הראשונה?
 2. אנטומיה: היכרות עם גוף האדם, עם מערכות העצבים והנשימה ועם מערכת הלב וכלי הדם
 3. סכמת ההחייאה: לביצוע החייאת תינוקות וכן החייאה בילדים ובמבוגרים
 4. היכרות עם מחלות: לרבות מחלות כרוניות ומחלות לבביות
 5. מצבי חירום: ובפרט מצבי חירום נשימתיים (אסטמה או היפרוינטליציה) ומצבי חירום עצביים (שבץ או אפילפסיה)
 6. חנק: טיפול בחנק וסילוק עצם זר
 7. טראומה: ההבדל בין טיפול בטראומה להגשת עזרה ראשונה בכלל, ומצבי טראומה מרכזיים
 8. פגיעות ראש: לרבות זעזוע מוח ושברים בגולגולת
 9. פגיעות בעמוד השדרה: וטיפול, למשל באמצעות קיבוע
 10. הרעלה: למשל הרעלת בליעה או פגיעה של בעל חיים (נשיכה או הכשה)
 11. פגיעות במערכת השלד: בפרט שברים, סדקים או פריקות

קורס עזרה ראשונה תלפיות – הצעד הראשון

ההכשרה המקיפה הניתנת במסגרת קורס עזרה ראשונה תלפיות היא ההכשרה הנדרשת ברמה הגבוהה ביותר, אך חשוב לזכור כי התקנות מחייבות השלמתו של קורס ריענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. באופן טבעי, קורסי ריענון הם קורסים קצרים יותר והם ממוקדים בנושאים מרכזיים כמו התמודדות עם מצבי חירום עצביים ונשימתיים, ביצוע החייאה, סילוק גוף זר וטיפול בפגיעות במערכת השלד. גם במהלך קורס הריענון מוענק דגש רב לתרגול, ויש לכך חשיבות רבה שכן במקרים רבים מיומנויות וידע שנרכשו במהלך הקורס המעמיק “דעכו” עם הזמן, בוודאי כאשר לא התעוררו מצבי חירום בשטח.

קורס עזרה ראשונה – איפה כדאי?

היום כבר אין ויכוח באשר לחשיבותו הרבה של קורס העזרה הראשונה, כמו גם של קורסי הריענון. קורסים אלה חשובים לאוכלוסייה הכללית ובפרט לצוותי החינוך וההוראה, ולאנשים המופקדים מדי יום על שלומם ובטחונם של הילדים. בשל החשיבות הרבה של הקורס, מומלץ להשלימו במסגרת מקצועית, איכותית וטובה, ועם ליווי של צוות הדרכה מיומן ומנוסה מאוד. כל אלה מובילים את מלער בתכנון קורסי העזרה הראשונה, ובפרט בתכנון קורס עזרה ראשונה תלפיות וקורסי הריענון לצוותי ההוראה. עם תוכנית לימודים שנתפרה על ידי אנשי מקצוע מנוסים מעולם הרפואה, עם מערך הדרכה מתקדם ועם תשומת לב לתרגול מרבי – הקורסים של מלער מעניקים לכם את כל הכלים הדרושים כדי שתוכלו להגיע למצבי החירום בגני הילדים ובבתי הספר כשאתם ערוכים, מוכנים ובעיקר מיומנים. לפרטים נוספים על הקורסים של מלער ולהרשמה אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר עכשיו בטלפון מס’  03-6700971.