קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

על פי ההנחיות הרשמיות של משרד החינוך, קורס עזרה ראשונה הוא דרישה בסיסית והכרחית מכל סטודנט להוראה ומכל איש חינוך בישראל. הדרישה הזו בוודאי איננה מפתיעה, והתכנים המרכזיים בקורס מבהירים היטב עד כמה הוא קריטי: מהחייאה ועד טיפול בטראומה, דרך סילוק גוף זר או פגיעות חום וקור, המידע הרב שמועבר למשתתפים בקורס הופך אותו לכלי שאי אפשר לוותר עליו. אם כן, חברת מלער מציעה בין שלל הקורסים שלה גם קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים, המוכר על ידי משרדי הממשלה השונים, משרד הבריאות וחברות הביטוח. למידע נוסף על הקורס ניתן לפנות כבר עכשיו לצוות מלער, בטלפון 03-6700971.

החשיבות של קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים

במסגרת העבודה במוסדות החינוך השונים, מהגנים ועד בתי הספר, הילדים עשויים להיחשף למצבים שונים המחייבים תשומת לב רבה, ערנות והיערכות מתאימה. הם עשויים למעוד, להיחשף לנשיכה של בעל חיים, להיפגע במהלך טיול או להיפצע בסיטואציות שונות ברחבת מוסד הלימודים או במהלך פעילות מחוץ לכותלי בית הספר. כדי להבטיח מענה אפקטיבי ומהיר במצבים אלה נדרשים אנשי החינוך בישראל לשלוט ברזי הטיפול הרפואי הראשוני, ובמסגרת קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים תוכלו לדעת בדיוק כיצד נכון לפעול בכל סיטואציה, מאיימת ומלחיצה ככל שתהיה. הנה כמה מהנושאים המרכזיים הנלמדים במסגרת הקורס:

  • החייאת תינוקות וילדים
  • טיפול בחנק בעקבות בליעת חפץ או גוף זר
  • התמודדות עם פרכוסים
  • טיפול בהרעלות מזון ובליעה
  • טיפול בתגובות אלרגיות
  • טיפול בקשיי נשימה
  • טיפול בשברים, בסדקים, בנקעים ובפציעות אחרות

קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים

קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים

קורס עזרה ראשונה – לא רק לאנשי המקצוע

בעוד החוק בישראל מחייב כי אנשי ונשות החינוך ישלימו קורס עזרה ראשונה, וכן קורס ריענון עזרה ראשונה מדי שנתיים, אין ספק שמדובר בחוק שמאחוריו היגיון רב. היכולת שלנו לדעת בדיוק עם מה אנחנו מתמודדים, לנתח את הסיטואציה ולהגיב לה באופן מהיר ומדויק, כל אלה יחד מאפשרים לבוגרי הקורס לפעול מהר ונכון בשעת הצורך. הם מזהים פגיעות טוב יותר, יודעים מה נכון לעשות ומיומנים בפעולות שונות, מביצוע החייאה ועד לטיפול בילד שנחנק או לחבישת פצע מדמם. הידע הזה בהחלט חשוב, ולכן אנשי מקצוע רבים אחרים נדרשים להשלים את הקורס, ואנשים רבים בוחרים לעשות זאת גם כאשר אינם מחויבים לכך על פי החוק, פשוט משום שהם רוצים לדעת מה עליהם לעשות ברגעים המאיימים ביותר – בבית, במשרד או עם הקטנטנים.

יותר מאשר ידע תיאורטי – איך מתנהל קורס עזרה ראשונה?

באופן כללי, קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים הוא קורס מקיף ויסודי שכולל את כל הנושאים המרכזיים, מהאנטומיה ומערכות הגוף, ועד לזיהוי מצבי טראומה וחבלות, ולטיפול נכון בשטח. אלא שלצד הידע התיאורטי הרב, צוות ההדרכה של מלער שם דגש על תרגול וזמן אימון. זאת מתוך הבנה שרק ההתנסות בפועל תאפשר לשדרג את המיומנויות של משתתפי הקורס, והיא גם זו שתאפשר להם להגיע לרגעי האמת כשהם ערוכים ומוכנים להתמודד עם כל תרחיש. כך הם זוכים לתרגל את סכימת ההחייאה, לקבל הנחייה צמודה לאורך הדרך ולהתאמן גם על חבישות, חסימת עורקים ואבחון מצבים רפואיים שונים. לקבלת מידע נוסף על תכני הקורס ולהרשמה ניתן לפנות כבר עכשיו לטלפון מספר 03-6700971.

קורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים – הכנה לחיים האמיתיים

כאמור, הדרישה מאנשי החינוך בישראל היא השלמת קורס עזרה ראשונה, ואת הידע הזה ניתן לקבל כבר במהלך הלימודים – במסגרת קורס ייעודי לסטודנטים לחינוך והוראה. חברת מלער שמחה להציע לסטודנטים קורסים מקיפים המשלבים בין ידע ותיאוריה לבין תרגול ופרקטיקה, וכל אלה מוענקים למשתתפים בקורס באמצעות צוות הדרכה עתיר ניסיון ותוכנית לימודים שמותאמת לדרישות החוק ולידע הנדרש. כך ניתן לקבל תעודה עם תום הקורס, מחברה המוכרת על ידי משרדי הממשלה השונים (ובפרט משרד הבריאות), רגע לפני היציאה אל החיים האמיתיים ואל השגרה במוסד הלימודים. הידע המשמעותי הזה משרת היטב את בוגרי הקורס לא רק בחיים המקצועיים שלהם, אלא גם בשגרה היומיומית, וזו עוד סיבה מצוינת להירשם לקורס כבר במהלך הלימודים האקדמיים.

ריענון עזרה ראשונה – ממשיכים לתרגל

גם לאחר השלמת הקורס ועם קבלת התעודה, התקנות מחייבות השלמת קורס ריענון עזרה ראשונה שיתבצע מדי שנתיים. לקורס זה יש חשיבות עליונה, בוודאי לאור העובדה שחלק ניכר מהידע הנלמד בקורס נותר זיכרון רחוק לאחר קבלת התעודה. על אף ההכנה המצוינת למצבי החירום, מצבים אלה אינם מתרחשים בחיי היומיום, ולכן חשוב להקפיד תרגול וחזרה על הידע החשוב כל כך. זוהי בדיוק המטרה של קורסי הריענון, שמאפשרים למשתתפים לחזור על הידע המרכזי מהקורס הראשון, ולהתעדכן גם בשינויים ובעדכונים, למשל בתיק החובש, בנהלים ובחוקים חדשים שעשויים להשפיע על תפקידו של מגיש העזרה הראשונה. למשל, לאחר כניסתו לתוקף של החוק המחייב הצבת דפיברילטור במקומות ציבוריים, קורסי הריענון אפשרו לבוגרים הקורסים להכיר את המכשיר, לתרגל את השימוש בו ולדעת כיצד נכון לפעול בשעת הצורך.

קורס עזרה ראשונה – מהטובים ביותר

אם כן, זה בדיוק הזמן להירשם לקורס עזרה ראשונה סמינר הקיבוצים, ולקבל את ארגז הכלים הקריטי שכל סטודנט להוראה וכל איש חינוך צריך שיהיה ברשותו. זהו סל הכלים שמאפשר לנו להבין איך מגישים טיפול לפצועים בשטח, איך פועלות מערכות הנשימה, העצבים והלב, איך מזהים אפילפסיה או מסייעים בהסרת גוף זר, מה הן פגיעות טראומה ואילו מצבים עשויים להפתיע את אנשי ונשות החינוך בגן, בבית הספר ובכל מרחב אחר. הצוות המקצועי של מלער מציע לסטודנטים קורס מקיף ברמה הגבוהה ביותר, במסגרתו יוענקו כל הכלים הדרושים להבטחת טיפול איכותי ומהיר במצבי החירום. אל הקורס ניתן להירשם בטלפון 03-6700971.

עזרה ראשונה יכולה להציל חיים

מעל לכל, קורס עזרה ראשונה בסמינר הקיבוצים, וקורסי עזרה ראשונה וקורסי הריענון, כולם מספקים למשתתפים בהם את הטכניקות, הידע והכלים כדי להעניק טיפול ראשוני שהוא יעיל ומציל חיים. בין אם במוסד הלימודים, בכביש או בדרך למפגש חברתי שגרתי – תאונות ופציעות עשויות להתרחש, והיכולת שלנו להגיב אליהן מהר ונכון היא זו שתעשה את ההבדל. במקרים רבים היא אף עשויה להשפיע לא רק על הטיפול שיקבל הפצוע או על איכות ההחלמה שלו, אלא להציל חיים, לא פחות. לכן קורסים אלה הם הקורסים החשובים ביותר, גם לאנשי ולנשות החינוך בישראל, וגם לכל מי שרוצה להיות ערוך ומזומן לכל תרחיש אפשרי.