קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

אין ספק שתפקידם של עובדי ההוראה בישראל הוא תפקיד מורכב ומסועף. הם נדרשים לשלוט בתוכניות הלימודים, לתכנן מערכי שיעור איכותיים ולהתנהל באופן אופטימלי מול הילדים והוריהם. אלא שישנה דרישה אחת נוספת, חשובה לא פחות, והיא הדרישה להגיש סיוע ראשוני במצבי חירום רפואיים. למעשה, היום נדרשת השלמת קורס עזרה ראשונה 30 שעות לפי חוזר מנכל, ואנשי ההוראה חייבים לדעת איך להגיב כשהם מזהים ילד שנחנק או נפצע, למשל, או ילדים עם תסמינים לאלרגיות ולמחלות שונות. קורס עזרה ראשונה זה מוצע על ידי הצוות המקצועי של מלער, והוא מותאם לכל הדרישות, ומוכר על ידי משרדי הממשלה. לפרטים נוספים על הקורס ולהרשמה תוכלו להתקשר לטלפון שמספרו 03-6700971.

המטרה העיקרית של קורס עזרה ראשונה 30 שעות

כאמור, השלמת הקורס נדרשת מצוותי ההוראה בכלל, ובפרט במעונות, במשפחתונים ובצהרונים. המטרה העיקרית של קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל, היא להקנות לאנשי הצוות את הידע שהם צריכים, את המיומנות וכן את היכולת להגיב בצורה טובה, נכונה ומהירה הרבה יותר. כך הם יכולים לבצע החייאה בסיסית, למנוע החמרה במצבו של פעוט שנחנק או איבד הכרה, לטפל בתגובות אלרגיות או בילד שהתחשמל, ולהמשיך להעניק סיוע עד לקבלת טיפול רפואי מקצועי. מה בדיוק לומדים במסגרת הקורס? חלק מהנושאים – לפניכם.

לפני הכל: אנטומיה ופיזיולוגיה

כדי להעניק סיוע רפואי ראשוני נדרשת היכרות מעמיקה עם האנטומיה של האדם, ועם המערכות החיוניות שלו. אם כן, קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל הוא קורס שנפתח בהיכרות עם מערכת העצבים, מערכת הנשימה ומערכת הלב וכלי הדם. הידע הבסיסי במבנה הגוף ובתהליכים של המערכות הפועלות בו הוא ידע קריטי שעליו יישען הקורס כולו. בשלב הזה גם חשוב להבין מה תפקידו של מגיש העזרה הראשונה ואיך בכלל מזהים מצבי חירום רפואיים.

קורס עזרה ראשונה: החייאת תינוקות וילדים

אם יש משהו שגננות, סייעות ומורות צריכות לדעת, זה איך בכלל מבצעים החייאה בקרב תינוקות וילדים. במסגרת הקורס המקיף והיסודי המשתתפות והמשתתפים לומדים את כל רזי ההחייאה. הם מתמצאים בסכמת ההחייאה, מתרגלים את סדר הפעולות על בובות אימון ונעזרים בצוות הדרכה מקצועי כדי להמשיך ולשפר את המיומנויות שלהם. כך, כשהם מגיעים אל השטח ואל מצבי החירום, הם שומרים על קור הרוח ויודעים בדיוק מה נדרש מהם – מה שמבטיח מענה טוב הרבה יותר.

עזרה ראשונה 30 שעות: היכרות עם מחלות

אחד הנושאים המרכזיים במסגרת קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכ”ל, הוא נושא המחלות, והוא מקיף מגוון רחב של בעיות כרוניות, מחלות לבביות ומצבי חירום נשימתיים. במסגרת הזו לומדים המשתתפים בקורס שלל מחלות כמו טרשת עורקים, אוטם בשריר הלב או אסטמה, וגם כיצד להגיב להתקפי אפילפסיה או לעילפון. עבור אנשי ונשות החינוך, אין ספק שאלה נושאים מהותיים שחשוב להם להכיר לעומק כדי שיוכלו להעניק סיוע אופטימלי לילדים, ובמהירות.

חנק וסילוק עצם זר

הגשת עזרה ראשונה לאדם שנחנק היא קריטית, וכשמדובר בילדים – בוודאי בקטנים שבהם – יש לנושא הזה חשיבות עליונה. ברגע אחד של היסח הדעת עשוי הילד לבלוע חלק קטן של צעצוע או להיחנק מפיסת מזון שנבלעה באופן בלתי תקין. במצבים אלה נדרשת ערנות מקסימלית ובעיקר יכולת להגיש עזרה ראשונה נכונה. בהתאם, זהו אחד הנושאים המרכזיים שנלמדים במסגרת קורס עזרה ראשונה 30 שעות.

קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל

קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל

פגיעות בראש ובעמוד השדרה

תרחיש נוסף המוכר היטב לגננות ולסייעות הוא תרחיש שבו הילדים מועדים ונופלים מהמגלשה או הנדנדה, למשל, או במהלך סיור בשטח. במצבים מהסוג הזה עשויות להופיע פגיעות שונות, מזעזוע מוח ועד לשברים ולפגיעות אחרות. בזכות הידע הרב המוענק למשתתפי ולמשתתפות קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל, אנשי החינוך יכולים לסייע במהירות וביעילות גם במצבים מהסוג הזה.

נושאים נוספים במסגרת קורס עזרה ראשונה 30 שעות חוזר מנכל

לצד הנושאים שהוזכרו כאן, קורס עזרה ראשונה יסודי ומקיף כולל גם מגוון רחב של עולמות תוכן נוספים, והנה כמה דוגמאות עיקריות:

  • הלם: מה זה אומר ואיך מסייעים לנפגעי הלם?
  • פגיעות בעלי חיים: איך מזהים ואיזה סיוע ניתן להעניק לנפגעים?
  • הרעלות בליעה: מתן עזרה ראשונה לאדם שבלע חומר רעיל
  • פגיעות שלד: איך מטפלים בשברים, בנקעים, בפריקות ובסדקים?
  • פגיעות אקלים: איך מתמודדים עם פגיעות חום/קור?

הכשרה אופטימלית: תרגול, תרגול ועוד תרגול

טראומה, הלם, פגיעות שלד או חנק, כל אלה חשובים והקורס המקצועי של מלער מקיף את כולם. עם זאת, כדאי לזכור שידע תיאורטי לבדו איננו מספיק, ובוודאי שאיננו מבטיח טיפול נכון ומדויק במצבי חירום. אם כן, לצד חומרי ההדרכה וההסברים המפורטים של צוות ההדרכה, מוצעות שעות תרגול רבות המאפשרות לאנשי ולנשות החינוך ולחזור לתרגל את סכמת ההחייאה, את צורות החבישה השונות ומגוון רחב של כלים הנלמדים במסגרת הקורס. זאת מתוך הבנה שרק עם תרגול ואימון ניתן לשפר מיומנויות ולהגיע למצבי חירום עם תחושת שליטה טובה הרבה יותר.

שליטה מלאה במצב – תגובה מהירה יותר

האמת הפשוטה היא שעבור אנשים רבים, אדם שנחנק או מאבד הכרה מעורר מתח וחרדה. במצבים מהסוג הזה רבים עשויים לקפוא ולהתלבט מה נכון לעשות קודם, איך לפעול והאם יש להם בכלל יכולת להגיש סיוע. כשמדובר בילדים התחושות הללו משמעותיות אף יותר, ואין ספק שעבור הגננות והמורות הידע הוא כלי בסיסי שיאפשר להן לשלוט יותר בסיטואציה ולהתמודד איתה בצורה טובה באמת. זוהי למעשה מטרתו העיקרית של הקורס, שמעמיק בכל עולמות הידע הנדרשים ומספק תרגול רב בליווי צוות מדריכים מקצועי ומנוסה, כדי להבטיח תגובה מהירה ונכונה יותר.

אחרי ההכשרה: ריענון עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה 30 חוזר מנכל הוא קורס שמותאם באופן מדויק לצרכיהם של אנשי החינוך בישראל, ובפרט לגננות ולנשות המקצוע הפועלות בפעוטונים ובצהרונים. אלא שלדרישה להשלמת ההכשרה ולקבלת התעודה (לאחר המבחנים העיוניים והמעשיים), נדרש גם ריענון של החומר הנלמד מדי שנתיים. על אף שקורסי הריענון קצרים וממוקדים הרבה יותר, אין ספק שמדובר בכלי מצוין שתורם רבות לאנשי החינוך בישראל. כך הם יכולים לחזור ולתרגל, להתאמן ולשפר מיומנויות, וגם להתעדכן בשינויים שהוכנסו לתיק העזרה הראשונה או לנהלים כאלה ואחרים, ולהישאר תמיד עם היד על הדופק.

הכלי החשוב ביותר: הדרכה מקצועית

מעל לכל, ההכשרה המקצועית והטובה של המורות, הגננות והסייעות היא הכשרה שתלויה במידה רבה בצוות ההדרכה, בתוכנית הקורס ובתרגול ובליווי האישי. את כל אלה מציבה מלער בקדמת הבמה, מתוך התמקדות במטרה המרכזית: מתן תחושת שליטה טובה יותר לנשות החינוך במצבי החירום, הטמעת כלים פרקטיים שיאפשרו להן לפעול בצורה טובה ונכונה בשטח, ובעיקר להעניק להן את הביטחון שידעו מה לעשות בכל רגע נתון, בין אם בתגובה לילד שנופל, נחנק או נפצע. הקורס כולו מתוכנן בהתאם לצרכים אלה ובהתאם לדרישות משרד החינוך, והוא מוכר על ידי משרדי הממשלה. זוהי ההכשרה הטובה ביותר, והיא מוגשת באופן מקצועי על ידי צוות הדרכה עתיר ניסיון. לקבלת פרטים נוספים על קורס עזרה ראשונה 30 חוזר מנכ״ל ולהרשמה לקורס של מלער, אתם מוזמנים להתקשר אלינו כבר עכשיו למספר 03-6700971.