קורס עזרה ראשונה 28 שעות

צרו קשר בWhatsApp דרך האייקון או דרך 03-6700971 ותענה במיידי

קורס עזרה ראשונה מורחב של 28 שעות

קורס עזרה ראשונה 28 שעות

השלמתם כמה קורסים חשובים מאוד שמעניקים לכם ידע מקצועי, אתם ערוכים להתחיל ומשתוקקים לפגוש את המתאמנים הראשונים שלכם. בין תרגול בקהנד פורהנד והכנות לקראת אימון הטניס או חזרה נוספת על התנועות המרכזיות באימוני היוגה והפילאטיס, חשוב לזכור את הקורס המשמעותי מכל – קורס עזרה ראשונה. הוא המשמעותי מכל פשוט משום שתחום העיסוק שלכם הוא תחום מאתגר ומלא סיפוק, אבל הוא טומן בחובו סכנות שאנחנו צריכים להכיר בהן ולהיות מודעים אליהן.

החשיבות האדירה של קורס עזרה ראשונה

סביר להניח שעוד לפני שהחלטתם להפוך למאמנים בעצמכם, יצא לכם להגיע לחדר הכושר, למגרש הטניס או לאולם הג'ודו. בזמן הזה נחשפתם לכמה פציעות אפשריות, חלקן קלות ואחרות מאתגרות יותר. אם כן, אתם בטח מבינים עד כמה רגע אחד של חוסר תשומת לב עשוי להיות משפיע. תנועה לא נכונה תוביל לשבר, לנקע או לפציעה אחרת. מאמץ יתר יוביל לכאבים בחזה או לאובדן הכרה, ואימון כושר בחוץ עלול להסתיים בהתייבשות או במכת חום אם לא מתכוננים אליו נכון. אלה הם רק חלק מהתרחישים כמובן, אבל בוגרי קורס עזרה ראשונית 28 שעות לומדים להכיר גם שורה של מצבים אחרים – ולטפל בהם. כדי לעזור לכם לדעת לקראת מה אתם צועדים, הנה כמה פציעות ספורט שכדאי לכם להכיר.

1 – נקע בקרסול

אחת הפציעות הנפוצות, בין אם על המגרש או בזמן שיעור זומבה, היא נקע בקרסול. זה קורה כשאנחנו מסובבים את הקרסול בצורה חדר מדי, מה שמוביל למתיחה או לקרע. הנקע יכול להיות פשוט יחסית, או קשה יותר. מה שבטוח הוא שרק אם נדע לזהות את הבעיה מלכתחילה, נדע גם איך לטפל בה, מקירור המקום, דרך פתרונות להפחתת כאב ונפיחות, ועד לחבישה. בהמשך ניתן להציע פתרונות טיפול נוספים כמו פיזיותרפיה וחבישות מיוחדות, אבל טיפול ראשוני הוא קריטי.

2 – פריקת כתף

כתף שהתפרקה ממקומה עברה, ככל הנראה, טראומה לא פשוטה. זה יכול לקרות בשלל מצבים, בין אם בתחום הספורט ובין אם בכל סיטואציה אחרת. כשזה קורה ניתן לטפל בבעיה בצורה יעילה ומהירה. לאחר החזרת הכתף למקומה, פעולה לא מאוד נעימה (בלשון המעטה), ניתן לבצע מהלכים נוספים, בהם תכנון פיזיותרפיה ותהליכים שיקומיים אחרים.

3 – לחצים בחזה

מאמנים מעודדים את המתאמנים להגביר את העומס ולאתגר את עצמם, ויש לכך לא מעט יתרונות, אבל חשוב לזכור שאימון בעצימות גבוהה עשוי להוביל גם לעומס על מערכות שונות בגוף, ובפרט על הלב. יש סימנים מקדימים שיעזרו לנו לזהות אם לא העמסנו על המתאמן יתר על המידה, מהופעתם של כאבי ראש וסחרחורות, דרך קשיי נשימה ועד לאובדן הכרה. במצבים האלה יש מה לעשות, והתגובה המהירה תעזור לנו לספק סיוע נכון.

4 –נפילות ושברים

אתם עושים הכל נכון, נזהרים, מקפידים לבצע חימום ומזכירים למתאמנים לשתות כמה שיותר, לנוח כשהם מרגישים שהגוף שלהם נמתח מעבר לקצה, ובעיקר לשמור על יציבות ושיווי משקל. אלא שיש מצבים שקשה למנוע ולחזות מבעוד מועד. למשל, מה קורה כשהמתאמן שלכם נופל מההליכון ונפצע, כשמשקולת כבדה נוחתת במקום הלא נכון, או כשהוא מחליק ושובר את יד בזמן משחק הטניס? שברים, חבישת פציעות ועצירת דימומים, כל אלה נלמדים במסגרת קורס עזרה ראשונה 28 שעות, וכל אלה מאפשרים לכם – כמאמנים – להעניק טיפול טוב ואיכותי לאנשים שמפקידים את האחריות על שלומם וגופם בידיכם.

מה עושים בזמן פציעה?

בין אם אתם נמצאים בחדר הכושר כמתאמנים ובין אם כמאמנים, חשוב מאוד לדעת מה עושים בכל רגע נתון. בתור התחלה, הבנת המערכות השונות בגוף, זיהוי מחלות ופציעות אפשריות, אפיון סימפטומים וטיפול בפגיעות אורתופדיות כאלו ואחרות –הכל הכרחי. במסגרת קורס עזרה ראשונה 28 שעות תכירו שורה של מצבים אפשריים, ותדעו איך להגיב כשהמתאמן שלכם מאבד הכרה ומתקשה לנשום. עם סכמת טיפול מדויקת תוכלו לבצע החייאה ולהשתמש בדפיברילטור, ולמעשה לבצע כל פעולה הכרחית כדי להציל את חייו של האדם שנמצא לפניכם.

האם אפשר למנוע?

כדי למנוע פציעות ספורט ופגיעות במהלך אימון או משחק תחרותי, יש לא מעט דברים שאפשר לעשות. חימום נכון, חבישות וכמובן בחירה נכונה של ביגוד ספורט ואביזרי בטיחות נלווים, כל אלה עוזרים לנו לשמור טוב יותר על הגוף לקראת האימון והעומס שיוטל על הגוף. עם זאת, אין ספק שקשה למנוע לחלוטין פציעות, פשוט משום שקשה לדעת מה יקרה בזמן אמת. גם המתאמן המנוסה ביותר עלול למעוד בזמן שיעור הספינינג, לסובב את הקרסול כשהוא מבצע תרגיל מאתגר במיוחד או להחליק בניסיון להגיע לכדור שנשלח אל צדו השני של המגרש. במילים אחרות, גם כשאתם משתדלים להימנע מפציעות (וכדאי להכיר את הדרכים הנכונות לצמצם את הסיכוי להיפצע) רצוי להשלים גם קורס עזרה ראשונה 28 שעות ולהגיע מוכנים יותר לחדר הכושר.

גם בסביבת חדר האימונים

חוץ ממהלך האימון עצמו, יש באזור חדר הכושר עוד כמה מוקדים שבהם עשויות לארוב סכנות – שגם אליהן צריך להיות ערוכים. למשל, האם ייתכן שמתאמן יגיע אל המלתחות ויחליק? אולי ימעד ויסבול מזעזוע מוח? ומה לגבי נפילה בקפיטריה ברגע של היסח הדעת, כשהקפה שנשפך קודם עדיין לא נוקה? בפשטות, תפקידו של מאמן הכושר (ושל כל עובד אחר במקום) הוא לא רק לתכנן עבור המתאמנים תכנית טובה לחיזוק הגוף, אלא גם לזהות פציעות ופגיעות אפשריות, לתת את הכלים כדי למנוע אותן, ולטפל בהן אם וכאשר הפציעות הללו מתרחשות ממילא.

טיפול בחנק או בטביעה

חדרי כושר ומתחמי קאנטרי מציעים היום כמה וכמה שירותים, ולצד הליכונים או משקולות מתקיימים גם אימוני סטודיו, וניצבת לרוב בריכה או ג'קוזי, או גם וגם. קורס עזרה ראשונה 28 שעות מאפשר לנו להכיר כמה תרחישים מרכזיים שבהם אנחנו נדרשים להפגין זריזות מחשבה, מהירות תגובה ושליטה בפעולות הבסיסיות ביותר. שעות הלימוד, ההדרכה המקצועית של צוות מלער והתרגול על כל המהלכים וסכמות הטיפול, זה בדיוק מה שעוזר לנו לעשות את זה נכון. כך, גם אם חלילה יטבע ילד בבריכה, וגם אם חלילה מתאמן יאבד הכרה בזמן אימון, נדע בדיוק מה עושים, איך מגיבים ומה הטיפול הטוב ביותר שיכול להציל את חייו עוד לפני שיגיעו אל המקום הצוותים הרפואיים.

תיק עזרה ראשונה

בכל חדר כושר ומכון בריאות נמצא תיק העזרה הראשונה, ועל פי התקנות העדכניות נדרש שיהיה במקום גם דפיברילטור. בוגרי קורס עזרה ראשונה 28 שעות לומדים להכיר את התיק הזה היטב. למעשה, לא רק שהם יודעים בדיוק מה נמצא שם, הם גם יודעים להשתמש בציוד הזה בזמן הנכון, ובצורה הטובה ביותר. השימוש בחוסם העורקים יידרש כשאדם נפצע ומדמם, בעוד דפיברילטור ייכנס לשימוש מידי במקרה שבו אדם מאבד הכרה ויש חשש לתפקוד הלב שלו. ההיכרות עם התיק ועם הרכיבים השונים בו היא כלי אדיר ובעל חשיבות עליונה, ללא ספק.

ריענון וחזרה על החומר

השלמתם את הקורס, התחלתם לעבוד, ולמרבה המזל – סיימתם שנתיים עם אפס פציעות. זו בהחלט סיבה לגאווה והזדמנות לספר שאתם מקפידים על כללי הזהירות, אבל כאמור, גם משנה זהירות לא מבטיח לנו 100 אחוזי הצלחה כל הזמן. מצד שני, אם זה לא קרה עד היום ולא תרגלתם את פעולות ההחייאה או טיפול בחנק, מה יקרה אם המפגש הראשון שלכם עם מצב חירום יגיע רק בשנה הרביעית שלכם כמאמנים? קורס ריענון עזרה ראשונה הוא התשובה הטובה ביותר על השאלה הזו, והנה מה שאתם צריכים לדעת עליו:

1 – חזרה על החומר. יכול להיות שהצלחתם לשכוח כמה כללים בסיסיים, פרטים טכניים וידע שאמור להיות ידע כמעט מובן מאיליו. זה קורה לכולם, בוודאי כשאנחנו לא משתמשים בידע הזה באופן קבוע. קורס ריענון הוא דרך טובה לחזור על כמה נושאים מרכזיים מתוך קורס עזרה ראשונה 28 שעות. מסימפטומים של מחלות, דרכים לאפיין פציעות ועד לחבישות וטיפול בפגיעות גפיים, יש המון ידע שמחכה שם בסוף, וגם אם ידעתם אותו, תמיד חשוב לרענן. זו גם הזדמנות טובה לתרגל עוד קצת את פעולות ההחייאה, רק למקרה שאתם לא זוכרים איך בדיוק זה עובד, איפה לוחצים ובאיזה קצב.

2 – עדכונים חשובים. יש לא מעט אנשים שהשלימו קורס עזרה ראשונה 28 שעות עוד לפני שנכנסו התקנות המחייבות הצבת דפיברילטור במבנים ציבוריים ובמקומות שבהם תנועה רבה של אנשים. קורס ריענון הוא המקום שבו הם ילמדו בדיוק מה השתנה, מה אומר החוק, וגם איך בכלל משתמשים בדפיברלטור. גם תיק העזרה הראשונה עשוי להשתנות, ובאופן טבעי אנחנו עשויים לגלות שיש מכשירים חדשים או פתרונות שלא חשבנו עליהם קודם. הכלים האלה עשויים לשנות את כללי המשחק ולאפשר לכם להעניק טיפול מהיר ואיכותי עוד יותר.

העיקר להמשיך לתרגל

במסגרת קורס עזרה ראשונה 28 שעות יהיה לכם שפע של זמן גם לתרגל. למעשה, עם בובות תרגול וכלי עזר תוכלו לדמות מצבים שונים, מביצוע החייאת תינוקות, דרך היימליך וטיפול בחנק, ועד חבישת פציעות. לצד התרגול הזה תיהנו גם מצוות הדרכה מקצועי מאוד, שמעניק שירות ברמה הטובה ביותר, מלווה אתכם בסבלנות ועונה לכל שאלה שעשויה לצוץ. בסוף תעברו גם מבחנים עיוניים ומעשיים, כדי שתוכלו לדעת שאתם יוצאים מהקורס עם הידע שאתם צריכים להמשך הדרך. תקבלו גם תעודה שמוכיחה שעשיתם את כל מה שצריך והשלמתם את ההכשרה שלכם. עכשיו אתם יכולים להצטרף לכל מכון בריאות, לכל חדר כושר או לכל מגרש אימונים, ולדעת שתהיה לכם היכולת לעזור למתאמן אם במקרה משהו יקרה.

איפה לומדים?

עוד נקודה קטנה לסיום: כאתם בוחרים קורס עזרה ראשונה 28 שעות בדקו את הסילבוס, הכירו את התוכן ובדקו גם את הצוות. מדריכים סבלניים ומקצועיים יספקו לכם ידע וכלים פרקטיים, יענו לשאלות ויעזרו לכם להבין בדיוק מה אתם אמורים לעשות, איך מזהים פגיעות שונות ומה צריך לקרות כדי שהאימון יסתיים בצורה הטובה ביותר. ניסיון, מקצועיות, סבלנות ושירותיות, אלה הם המאפיינים שמבטיחים קורס עזרה ראשונה שהוא מקיף ויסודי מאוד.