מה משך הזמן של קורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה יכול להימשך בין 4 שעות ל-88 שעות, בהתאם לסוג המסלול הנבחר. קורסי עזרה ראשונה קצרים יותר יעניקו מידע בסיסי יותר, בעוד קורסים ממושכים יספקו מידע תיאורטי ותרגול ברמה גבוהה הרבה יותר. עם זאת, הקורסים השונים כוללים מידע חשוב מאוד המשפיע על היכולת שלנו לזהות פגיעות ופציעות שונות, להעניק טיפול ולבצע החייאה על פי הצורך, ועד לפינוי הפצועים לבית החולים.

דף שאלות ותשובות
מה משך הזמן של קורס עזרה ראשונה?

האם מקבלים תעודה בתום קורס עזרה ראשונה?

כן. משתתפי קורס עזרה ראשונה שמשלימים את הקורס ועומדים בדרישות יקבלו תעודת עזרה ראשונה. התעודה שתקבלו בסוף הקורס מוכרת על ידי המוסדות הממשלתיים בישראל, לרבות משרד החינוך ומשרד הבריאות.

כל כמה זמן צריך לבצע ריענון עזרה ראשונה?

התקנות הקיימות היום בישראל קובעות שיש להשלים קורס ריענון עזרה ראשונה מדי שנתיים. במסגרת קורס הריענון נחזור על נושאים שנלמדו במהלך קורס עזרה ראשונה ונעדכן פרוטוקולים קיימים.

האם יש הבדל בין דפיברילטור אוטומטי לבין חצי אוטומטי?

כן. דפיברילטור אוטומטי מאבחן הפרעות קצב שונות, לרבות פרפור חדרים, והוא מעניק את השוק בעוצמה הנדרשת וללא מגע אדם. מנגד, דפיברילטור חצי אוטומטי מאבחן הפרעות קצב אבל לא מעניק את השוק ללא התערבות אנושית. באופן כללי דפיברילטור אוטומטי משמש את אנשי הרפואה המנוסים, בעוד חצי אוטומטי משמש את מי שאינם אנשי רפואה מיומנים.

האם בוגר קורס מוסמך להגיש עזרה ראשונה?

באופן כללי, כל קורס עזרה ראשונה מעניק תעודה בהתאם לאופיו ולתכניו של הקורס הנבחר. בוגרי הקורסים השונים יכולים בהחלט להגיש עזרה ראשונה במסגרת עבודתם המקצועית, בין אם כאנשי חינוך, מלווי משלחות או מאבטחים, לדוגמה.

למה להשלים קורס עזרה ראשונה במלער?

מלער הכשירה עד היום בוגרים רבים במגוון רחב של קורסי עזרה ראשונה המיועדים לאנשי חינוך, נהגי אמבולנס, מצילים, מדריכי טיולים ואף צוותי רפואה. לצד הניסיון הרב, מלער מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד בהתאם לצרכים האישיים והמקצועיים שלכם, וכן בהתאם לזמן העומד לרשותכם. כך תוכלו לבחור האם להשלים קורס עזרה ראשונה מקוון או קורס פרונטלי, וכן תוכלו לבחור בין קורסים קצרים וממוקדים לבין קורסים מקיפים שנמשכים 44 או 88 שעות לימוד.

האם קורס עזרה ראשונה מוכר לגמול השתלמות?

בימים אלה קורס עזרה ראשונה במלער עובר את שלבי ההכרה הנדרשים כדי להפוך לקורס עזרה ראשונה המוכר לגמול השתלמות במשרד החינוך.